کد خبر: ۱۰۰۱۰
۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶
حسین امیرعبداللهیان:
چه کسی باور می‌کند که فوت یک دختر آنقدر برای غربی‌ها اهمیت داشته باشد؟ اگر چنین است، نسبت به صد‌ها هزار شهید و کشته در عراق، افغانستان، سوریه و لبنان چه کردند؟

وزیر امور خارجه در محل دفتر مطالعات وزارت امور خارجه با میهمانان سی و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اکوپل نیوز، حسین امیرعبداللهیان در دیدار میهمانان سی و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی، ضمن تبریک ایام هفته وحدت و خیرمقدم به میهمانان این کنفرانس و همچنین قدردانی از تلاش‌های دکتر شهریاری، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با میهمانان کنفرانس وحدت اشاره کرد و مصداق ملموسی از تحرکات دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و اهل سنت در سال‌های اشغال عراق توسط آمریکا را برای میهمانان تشریح کرد.

باور نمی‌کنیم مرگ «مهسا امینی» آنقدر برای غربی‌ها اهمیت داشته باشد

بخشی از مطالبات مسالمت‌آمیز است که پاسخ داده شده و می‌شود/ در زاهدان، شعار و عکسی از "مهسا" نبود

وی ادامه داد: در سال‌های اشغال عراق پس از سال ۲۰۰۳ میلادی از سوی آمریکا اتفاقات عجیب و بی سابقه‌ای برای ایجاد تفرقه بین شیعه و اهل سنت در عراق مشاهده شد.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از ذکر نمونه‌هایی از تلاش‌های دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی در عراق خاطر نشان کرد: در یمن، سوریه، عراق، افغانستان، فلسطین، لبنان و … هم موارد متعددی از تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بین امت اسلام را شاهد بوده ایم.

دکتر امیرعبداللهیان در ادامه به اتفاقات اخیر در کشورمان اشاره کرد و افزود: طرف‌های خارجی در هفته‌های اخیر تلاش کردند با سوء استفاده از یک موضوع داخلی در کشورمان به اقدامات مداخله جویانه مبادرت کنند.

وی افزود: این درحالی است که رئیس جمهور کشورمان در همان ساعات‌اولیه پس از فوت مهسا امینی با پدر ایشان تماس گرفته و از ایشان دلجویی کردند و دستور رسیدگی فوری برای روشن شدن موضوع دادند.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: چه کسی باور می‌کند که فوت یک دختر آنقدر برای غربی‌ها اهمیت داشته باشد؟ اگر چنین است، نسبت به صد‌ها هزار شهید و کشته در عراق، افغانستان، سوریه و لبنان چه کردند؟ آن‌ها می‌خواستند در ایران جنگ فرقه‌ای راه بیاندازند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: بخشی از مطالبات مسالمت آمیز است که پاسخ داده شده و می‌شود، اما ما شاهد ورود سلاح گرم به برخی از تظاهرات هستیم که این سلاح‌ها از خارج وارد شده است و ما در ایران چنین سلاح‌هایی را نداریم.

وزیر امور خارجه کشورمان اذعان کرد: در غائله زاهدان، شعار و عکسی از مهسا نبود و گروه تروریستی شناخته شده‌ای تلاش کرد درگیری بین شیعه و سنی راه بیاندازد و مسئولیت آن را هم پذیرفتند، در بخشی از کردستان هم همین اقدام را کردند، اما بصیرت علمای اهل سنت و مردم، کلیه تلاش‌های آن‌ها را با شکست مواجه کرد.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امام خمینی (ره) یادگار‌های فراوانی را برای امت اسلامی به یادگار گذاشته است که یکی از آن‌ها هفته وحدت است؛ یادگار دیگر امام (ره) اعلام روز جهانی قدس است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم ایران علیرغم همه فشار‌هایی که از سوی دشمن با آن مواجه بوده است، همان حمایتی که از مقاومت حماس و جهاد اسلامی در فلسطین داشته، از مقاومت شیعه و سنی در لبنان و حتی مقاومت مسیحیان در این کشور نیز داشته است.

وی در پایان با یاد و خاطره علمای درگذشته کنفرانس‌های سابق وحدت از جمله آیت الله تسخیری برای این بزرگان طلب آمرزش و مغفرت کرد.

گفتنی است، پیش از اظهارات امیرعبداللهیان، تعدادی از میهمانان کنفرانس وحدت از جمله شیخ خالد الملا رییس جمعیت علمای اهل سنت عراق، غازی حنینه رئیس تجمع علمای مسلمان لبنان، محمد عزمی عبدالحمید رییس شورای مشورتی مالزی در سخنانی دیدگاه‌های خود در خصوص اهمیت وحدت، دوری از تفرقه، تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه وحدت و تقریب، هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمن را مطرح ساختند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر