کد خبر: ۱۰۰۲۵
۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
سخنگوی شهرداری تهران گفت که در طی ناآرامی های اتفاق افتاده بیش از ۳۰ میلیارد تومان خسارت به اموال عمومی شهر تهران وارد شده است.

سخنگوی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت و اقدام‌های مدیریت شهری پایتخت به شهروندان تهرانی گزارشی ارایه کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از شهر، عبدالمطهر محمدخانی امروز یکشنبه با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: از همان ابتدا در بدو ورود به شهرداری تهران اتفاق‌های مهمی آغاز شد و باید بیان کنم که متاسفانه با مشکلات جدی مواجه بودیم که شهردار تهران در بخش‌های مختلف گزارش‌های خود خطاب به مردم کلیات و موضوعات آن‌ها را ارایه کرده است.

سخنگوی شهرداری تهران افزود: کمبود بودجه، نبود زیر ساخت ها، خالی بودن انبار مترو و بدهی‌های سنگین از جمله موضوعات و چالش‌هایی بود که با آن مواجه بودیم و بعد از یک سال با برنامه ریزی کامل به سمت ارتقاء خدمات که کمک می‌کند مجموعه رشد کند، حرکت کردیم.

سخنگوی شهرداری: ۳۰ میلیارد تومان خسارت به اموال عمومی شهر تهران وارد شده است

محمدخانی اظهار کرد: آغاز عملیات اجرایی فاز غربی بزرگراه یادگار امام (ره) و شهید بروجردی را در دستور کار قرار دادیم که باید بیان کنم افتتاح این بخش‌ها زمان می‌برد، اما نکته مهم این بود که با تفاهم نامه انجام شده اقدام‌های موثری در شهر انجام شده و یکی از آن‌ها باز شدن پادگان نظامی جی بود که ان‌شاءالله در سال آینده گره ترافیکی در منطقه غرب تهران باز خواهد شد.

وی ادامه داد: در ادامه فعالیت‌ها کلنگ زنی واحد‌های مسکونی نیز در دستور کار قرار دادیم و اقدام آخر هم تزریق ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۶۲ دستگاه مینی بوس و نوسازی دوهزارمین تاکسی پایتخت بود که روز گذشته انجام شد.

سخنگوی شهرداری تهران گفت: طبق طرح جامع ترافیک تهران، پایتخت به ۸۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد که در بدو شروع فعالیت ما در مدیریت شهری تعداد اتوبوس‌ها سالم و آماده به کار ۱۸۰۰ دستگاه بود.

وی افزود: بر اساس طرح جامع باید حداقل ۶۰۰۰ اتوبوس فعال در شهر تهران داشته باشیم. در همان ابتدا و بر اساس هدف گذاری انجام شده موضوع خرید و اورهال ناوگان در دستور کار قرار گرفت که آمار‌ها نشان می‌دهد در همین سال نخست فعالیت، در مجموع یک‌هزار دستگاه اتوبوس تعمیر و به خطوط اضافه شد.

محمد خانی ادامه داد: در کنار آن ۱۱۰ دستگاه اتوبوس که در سال گذشته به چرخه حمل و نقل اضافه شد و ۲۰۰ دستگاه دیگر نیز روز گذشته به ناوگان تزریق شد که در مجموع ۳۱۰ دستگاه اتوبوس صفر نیز به ظرفیت اضافه شد که این اقدام اتفاق خوبی است، اما بدون تعارف باید اعلام کنم از شرایط راضی نیستیم.

وی با اشاره به اصل مدیریت مشارکتی در پایتخت گفت: باید از وزیر کشور تشکر کنم که ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از محل کمک دولت و سهم ۸۰ درصدی وزارت کشور تامین کرد و در حوزه مدیریت مشارکتی بار‌ها اعلام کردیم تهران را باید به شکل جمعی اداره کرد و امیدواریم تا پایان سال سهمیه ۹۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر را تامین کنیم.

سخنگوی شهرداری تهران تاکید کرد: با توجه به در دستورکار بودن اورهال ناوگان و خرید براساس هدفگذاری شهردار محترم تهران برای سال جاری امیدواریم تعداد ناوگان را به ۵۰۰۰ دستگاه برسانیم.

محمدخانی در تشریح میزان آسیب به اموال عمومی شهر تهران در اغتشاش‌های اخیر گفت: در حوادث و اغتشاش‌های اخیر حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس تهران آسیب دید و برخی از این‌ها دچار آتش سوزی شد و باید بیان کنم میزان خسارت‌ها از سوزاندن اتوبوس تا شکستن شیشه‌ها رقم خورد.

وی ادامه داد: شهردار تهران تاکید دارند که در مقابل این آشوب‌ها باید خدمت خود را بیشتر کنیم تا آشوبگران و دشمنان نتوانند در بین مردم رضایتی ایجاد کنند و این امر انگیزه‌ای برای خدمت بیشتر شهرداری تهران شد.

سخنگوی شهرداری تهران در تشریح دیگر خسارت‌های اغتشاشگران به اموال شهر تهران در حوادث اخیر بیان کرد: ۱۲۰ ایستگاه اتوبوس نیز دچار آسیب شد که اعضاء و رییس شورای شهر تهران نیز گزارشی از آسیب‌ها به سطل‌های زباله دادند و از بعد عدد و رقم بیش از ۳۰ میلیارد تومان خسارت به اموال عمومی شهر تهران وارد شد.

محمدخانی ادامه داد: این حوادث به معنی توقف خدمت رسانی به شهروندان نیست و در حوزه پسماند و ... یک دقیقه توقف خدمت نداشتیم و گواه صحبت ما شهری است که شهروندان هر صبح هنگام تردد در آن با پاکیزگی مواجه هستند و باید تاکید مجدد کنم این اقدام‌ها تاثیری در اراده و عملکرد شهرداری تهران ندارد.

سخنگوی شهرداری تهران از همکاران خود در مجموعه مختلف مدیریت شهری از جمله پاکبانان، راننده‌های اتوبوس، نیرو‌های آتش نشانی و دیگر عزیزان تشکر کرد و با بیان اینکه تمام قد باید به احترام آن‌ها بایستیم که در شرایط آشوب با وجود تمام خطرات برای خدمت به مردم حاضر شدند، گفت: به اطلاع مردم می‌رسانم این شب‌ها تعدادی از همکاران ما در حوزه‌های مختلف آسیب دیدند و مورد ضرب و جرح قرار گرفتند.

ادامه دارد...

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر