کد خبر: ۱۰۰۳۲
۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸
در اینکه لیدر‌های هدایت کننده اغتشاشات اخیر می‌خواهند به نظام ضربه بزنند شکی وجود ندارد و در این میان وظیفه ما هوشیاری و برخورد قاطع با عوامل ناامنی است.

معاون اول قوه قضاییه امروز از دادسرای شهید مقدس بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت پرونده‌های متهمان اغتشاشات اخیر و نیز افراد بازداشت شده قرار گرفت.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق امروز یکشنبه (۲۴ مهرماه) از دادسرای شهید مقدس بازدید کرد و در گفتگو با دادستان عمومی و انقلاب تهران و قضات رسیدگی کننده به پرونده‌های امنیتی و محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در جریان آخرین وضعیت پرونده‌های متهمان اغتشاشات اخیر و نیز افراد بازداشت شده قرار گرفت.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه انتظار مردم این است که با عوامل مخل نظم و امنیت و آرامش جامعه برخورد شود تصریح کرد: پرونده افرادی که مبادرت به حمل سلاح کرده، اقدام به تخریب اموال عمومی کرده‌اند و یا با ایجاد ناامنی موجب هراس مردم شده‌اند در اولویت رسیدگی قرار گیرد.

معاون اول قوه قضاییه: وظیفه ما هوشیاری و برخورد قاطع با عوامل ناامنی است

وی افزود: قطعا عوامل خارجی در اغتشاشات اخیر نقش داشته‌اند و اینبار نیز همچون گذشته تلاش آن‌ها منجر به شکست خواهد شد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: فلسفه آمدن بنده به دادسرای شهید مقدس موضوع حوادث زندان اوین نبود. بنده دیروز صبح تصمیم گرفتم پیرو دستور رئیس قوه قضاییه از نزدیک با همکاران قضایی دیداری داشته و پیرو برخی موضوعات با همکاران صحبت کنم.

وی با اشاره به رسیدگی دقیق قضات به جرائم رخ داده در اغتشاشات اخیر تاکید کرد: در اینکه لیدر‌های هدایت کننده اغتشاشات اخیر می‌خواهند به نظام ضربه بزنند شکی وجود ندارد و در این میان وظیفه ما هوشیاری و برخورد قاطع با عوامل ناامنی است.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه این لیدر‌ها اقدام به آتش سوزی بانک‌ها، خودرو‌های پلیس، آمبولانس‌ها و … می‌کنند، بیان کرد: باید در پرونده لیدر‌های اغتشاشات تحقیقات گسترده‌ای صورت گیرد تا قاضی هنگام رسیدگی به اتهام، دلایل کافی در اختیارش باشد.

وی تاکید کرد: حتما بازپرسان رسیدگی کننده به پرونده‌های این افراد به ضابطان کمک کنند.

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: وقتی می‌دانیم فردی مکانی را آتش زده و قصد او ضربه زدن به نظام بوده است و در عین حال این فرد سلاح هم حمل می‌کرده، لذا در این شرایط دیگر شکی برای برخورد باقی نمی‌ماند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه عده‌ای قصد ضربه زدن به نظام را دارند و در این مسئله هیچ شکی وجود ندارد، گفت: پول‌هایی در این مسیر خرج شده است تا آرامش مردم و جامعه را بر هم زنند. در همین حال مردم از ما انتظار برخورد عبرت آموز دارند.

وی با بیان اینکه بازگردان آرامش به جامعه و تضمین این آرامش یکی از وظایف دستگاه قضایی است، گفت: دستگاه قضایی به همراه نیرو‌های امنیتی و انتظامی باید در جهت تامین آرامش جامعه تلاش کنند و در همین زمینه هر دستگاهی موظف است در چارچوب وظایف خود نقش آفرینی کند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: این اغتشاشات به ما ثابت کرد استکبار جهانی همه آنچه که در توان دارد را برای ضربه زدن به نظام به کار گرفته و هر آنچه را که می‌توانسته به کار گرفته است.

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: انتظار به حق مردم از عدلیه پاسخ مناسب به طراحان و عوامل اصلی این اغتشاشات است و ما این انتظارات را به حق می‌دانیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر