کد خبر: ۱۰۰۴۵
۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه:
سید مهدی خاموشی گفت: برای تعامل هرچه بیشتر با دولت، در مکان‌هایی که برای ساخت مسکن دچار کمبود زمین است و در آن مکان‌ها زمین وقفی وجود دارد، آماده واگذاری زمین برای این امور هستیم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به مشارکت سازمان اوقاف در اجرای عملیات طرح نهضت ملی مسکن گفت: برای تعامل هرچه بیشتر با دولت سیزدهم، در مکان‌هایی که برای ساخت مسکن دچار کمبود زمین است و در آن مکان‌ها زمین وقفی وجود دارد، آماده واگذاری زمین برای این امور هستیم.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام سید مهدی خاموشی با تاکید بر اینکه افزایش بهره‌وری موقوفات، برگرفته از اجرای سیاست‌های ۱۹ گانه است که تاکنون اهم آن عملیاتی شده است، گفت: تاکنون سعی کرده ایم تمام فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه را به میز خدمت معطوف کنیم تا کار‌های مردم تسهیل شود.

وی افزود: پنجره واحد در تمامی زمینه‌های وقف می‌تواند در حل مشکلات مردم نقش بسزایی ایفاد کند که در این ارتباط گام به گام با دولت سیزدهم حرکت کرده و به پیش می‌رویم.

آماده واگذاری زمین‌های وقفی برای نهضت ملی مسکن هستیم

خاموشی با اشاره به مشارکت سازمان اوقاف در اجرای عملیات طرح نهضت ملی مسکن بیان داشت: در حال مذاکره با استان‌های مختلف کشور برای ساخت مسکن ارزان قیمت هستیم و در این ارتباط سال گذشته توانستیم هشت هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در استان مرکزی را عملیاتی کرده و به اتمام برسانیم.

برای تعامل با دولت آماده واگذاری زمین‌های وقفی برای ساخت مسکن هستیم

نماینده، ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: برای تعامل هرچه بیشتر با دولت سیزدهم در مکان‌هایی که برای ساخت مسکن دچار کمبود زمین هستیم و در آن مکان‌ها زمین وقفی وجود دارد، آماده واگذاری زمین برای این امور هستیم.

حجت الاسلام خاموشی با بیان برخی مشکلات مسایل وقفی در شهر‌های مختلف کشور گفت: در سفری که اخیرا رییس جمهوری به استان همدان داشتند و در زمینه شهر کبودرآهنگ موضوعی را مطرح کردند ما نیز با وزیر جهاد کشاورزی مذاکراتی را به انجام رساندیم که پس از بحث و تبادل نظر عنوان کردم که اگر زمین با آب زراعی واگذار شود، جایگزین خواهیم کرد و مشکلات مطرح شده، حل خواهد شد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه درصدد تنظیم لایحه‌ای هستیم تا از طریق تعامل مثبت با دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم به نتیجه برسیم، گفت: به عقیده من ظرفیت کالبدی دینی که در اختیار وقف است در اختیار نهاد دیگری نیست.

حجت الاسلام خاموشی با اشاره به وجود بیش از هشت هزار و ۷۰۰ بقعه متبرکه در کشور گفت: از این تعداد ۲ هزار بقعه که دارای شبستان و تربت خانه هستند، ظرفیت بسیار خوبی است که باید مجموعه هیئت‌های مذهبی را با امام زادگان و بقاع متبرکه مرتبط کنیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر