کد خبر: ۱۰۰۴۶
۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳
بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه:
بزودی تحریم‌های متقابل علیه اشخاص و نهاد‌های ذیربط اروپایی اعمال و اعلام خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای تصمیم شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه برخی مسؤلان و نهاد‌های ایرانی را قویا محکوم و اعلام کرد: بزودی تحریم‌های متقابل علیه اشخاص و نهاد‌های ذیربط اروپایی اعمال و اعلام خواهد شد.

به گزارش اکوپل نیوز، ناصر کنعانی دوشنبه شب تصمیم شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه برخی مسؤلان و نهاد‌های ایرانی را قویا محکوم کرد و آن را به منزله نقض حقوق بین الملل و مصداق بارز مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران دانست.

ایران به‌زودی تحریم‌های متقابل علیه اشخاص و نهاد‌های اروپایی اعمال خواهد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جای تاسف عمیق دارد که انگیزه‌های خاص سیاسی و نیز استناد به اطلاعات بی‌پایه، تحریف شده و ادعا‌های ساخته و پرداخته معاندین ملت ایران و رسانه‌های شناخته شده وابسته به آنها، مبنای چنین تصمیم غلط و غیرسازنده‌ای قرار می‌گیرد.

کنعانی، تصمیم تحریمی شورای اتحادیه اروپا را حاکی از تداوم رویکرد مغرضانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر برای نیل به اهداف سیاسی ارزیابی کرد و چنین تصمیمی را از اساس مردود و فاقد اثر و اعتبار خواند.

وی تاکید کرد: ملت بزرگ ایران پیش از این، اتحادیه اروپا و اعضای آن را، بدلیل بی‌عملی و همراهی با تحریم‌های غیر قانونی حداکثری آمریکا، ناقض بزرگ حقوق بشر قلمداد می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد تمامی اتهامات وارده به اشخاص و نهاد‌های ایرانی، افزود: در پاسخ به اقدام امروز شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا، بزودی تحریم‌های متقابل علیه اشخاص و نهاد‌های ذیربط اروپایی اعمال و اعلام خواهد شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر