کد خبر: ۱۰۰۶۶
۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳
محمد مهدی برادران گفت: روند تولید در کشور رو به رشد بوده تا جایی که میزان صادرات ما در ۶ ماه نخست امسال ۱۸ درصد افزایش داشته است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: روند تولید در کشور رو به رشد بوده تا جایی که میزان صادرات ما در ۶ ماه نخست امسال ۱۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، محمد مهدی برادران روز چهارشنبه در نشست با فعالان صادراتی استان قزوین اظهار داشت: امسال تنوع و افزایش تولید و همچنین صادرات را شاهد هستیم و آمار‌های سازمان‌های متولی نیز بیانگر این موضوع است.

معاون وزیر صمت: صادرات کشور امسال ۱۸ درصد رشد داشته است

وی با بیان اینکه واردات و صادرات در کشور با هم گره خورده، تصریح کرد: طی یک سال اخیر، ۷۰ درصد واردات کشور مواد اولیه بوده که اگر این موضوع صورت نمی‌گرفت به طور طبیعی صادراتی هم نداشتیم.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه امسال تنها ۲۰ درصد کالا‌های وارداتی کشور، کالا‌های مصرفی و نهایی مانند تلفن همراه بود که در داخل تولید نمی‌شد و بازار نیز به آن نیازمند بود، افزود: البته باید بپذیریم که افزایش واردات همیشه خبر بدی نیست چرا که واردات مواد اولیه موجب افزایش صادرات می‌شود.

برادران یادآور شد: به گفته مدیران شرکت‌های تولیدی، امسال برای نخستین مرتبه دغدغه تامین مواد اولیه وجود نداشت که همین مساله نقش موثری را در افزایش تولیدات و صادرات داشته است.

به گفته معاون صنایع عمومی وزارت صمت، طی سال جاری کشور در حوزه صادرات لوازم خانگی کوچک ۳۴ درصد رشد داشته است.

این مسوول حوزه صنعت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروز کشور نیاز به امید دارد، بایستی روایت‌های ما در حوزه‌های مختلف اقتصادی از قبیل اشتغال، تولید و صادرات نیز امیدبخش باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی استان قزوین، اظهار داشت: وظیفه ما است که برند صنعتی بودن قزوین را پررنگ کنیم، زیرا این استان سابقه زیادی در این حوزه دارد و خانواده‌ای در این منطقه را نمی‌توان یافت که با حوزه صنعت ارتباط نداشته باشد.

گزارش خطا
برچسب ها: صادرات کالا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر