کد خبر: ۱۰۰۸۹
۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶
ناوگروه ۸۴ نیروی راهبردی دریایی ارتش ایران دو شناور بدون سرنشین آمریکایی را توقیف کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از بازگشت هشتاد و چهارمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی - عملیاتی نیروی دریایی ارتش پس از اتمام مأموریت ۸۶ روزه‌اش در آب‌های آزاد و بین‌المللی خبر داد که یکی از اقدامات موفق آن توقیف دو شناور بدون سرنشین آمریکایی بود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، آیین استقبال از هشتاد و چهارمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی عملیاتی نیروی دریایی ارتش اعزامی به آب‌های آزاد و بین المللی، امروز جمعه در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس برگزار شد.

امیر دریادار «شهرام ایرانی» در این مراسم گفت: ناوگروه ۸۴ نیروی راهبردی دریایی ارتش با حضور مقتدرانه در عمق اقیانوس‌ها به ویژه حوزه دریای سرخ موفق شد عملیات اسکورت و برقراری امنیت دریایی را در بالاترین سطح ممکن اجرا کند و در جایی که توسط نیرو‌های غیر موجه حاضر در منطقه، ایمنی دریانوردی به خطر افتاد، توانستند به یاد همرزمانشان که پیش از این مستقیماً در برابر هرگونه بی‌عدالتی ایستادند دوباره بایستند و دو شناور بدون سرنشین آمریکایی را توقیف کنند.

دو شناور بدون سرنشین آمریکایی توسط ارتش ایران توقیف شد

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: آمریکا بداند اگر در جایی قرار است دریانوردی داشته باشد، حتماً باید قوانین بین المللی را رعایت کند و بداند جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه با هرگونه حرکتی که موجب به خطر افتادن امنیت و ایمنی دریانوردی شود برخورد قاطع و کوبنده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه افتخار بزرگ این ناوگروه در عمق اقیانوس‌ها، مقابله مستقیم و ایستادگی با آمریکای جنایتکار بود، اظهار داشت: همه این افتخارات نشان از ایمان دریادلان ارتش به کار، تخصص، تسلط و شجاعتشان است و از همه با اتکا به واقعیت و شعار راه ما راه حسین (ع) است صورت پذیرفت و این یکی از افتخارات بزرگی است که امروز به دست عزیزانمان در ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران نگاشته شده است.

دریادار ایرانی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش در لحظه بیش از ۶۴ کشتی جمهوری اسلامی را با اقتدار تحت اسکورت قرار داده است و به صورت کاملا مجهز بر روی واحد‌های شناور حضور مقتدرانه دارد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر