کد خبر: ۱۰۲۷۳
۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
«نیکلاس رش» سفیر فرانسه در جمهوری اسلامی ایران بدنبال اقدام موهن یک نشریه فرانسوی به وزارت امور خارجه احضار شد.

«نیکلاس رش» سفیر فرانسه در جمهوری اسلامی ایران بدنبال اقدام موهن یک نشریه فرانسوی در توهین به مرجعیت، مقدسات و ارزش‌های دینی و ملی عصر امروز به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت امور خارجه، ناصر کنعانی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه عصر چهارشنبه در جریان این احضار، ضمن ابلاغ مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی به دولت فرانسه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران توهین به مقدسات و ارزش‌های اسلامی، مذهبی و ملی خود را به هیچ وجه نمی‌پذیرد و فرانسه حق ندارد به بهانه آزادی بیان، اهانت به مقدسات دیگر کشور‌ها و ملت‌های مسلمان را توجیه کند.

سفیر فرانسه به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی احضار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به سابقه سیاه نشریه فرانسوی در تعرض به ساحت مقدس پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، قرآن کریم و دین مبین اسلام، افزود: جمهوری اسلامی ایران مسئولیت‌های ناشی از این اقدام نفرت انگیز، توهین آمیز، و غیرموجه را متوجه دولت فرانسه می‌داند.

کنعانی در پایان با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران حق واکنش متناسب را برای خود محفوظ می‌داند، یادداشت اعتراض رسمی وزارت امور خارجه کشورمان در این رابطه را تسلیم سفیر فرانسه کرد و تاکید نمود؛ جمهوری اسلامی ایران در انتظار توضیح و اقدام جبرانی دولت فرانسه در محکومیت رفتار غیرقابل قبول نشریه فرانسوی است.

سفیر فرانسه در پاسخ تأکید کرد که دیدگاه‌های مطرح شده و متن یادداشت اعتراض را سریعا به مقامات کشورش منتقل خواهد کرد.

گزارش خطا
برچسب ها: فرانسه
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر