کد خبر: ۱۰۲۹۱
۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
سخنگوی ستاد امر به معروف:
در این طرح قرار است نقش بسیج صرفا «تذکر دهنده» باشد و در صورت نیاز به برخورد‌های سلبی، از ظرفیت فراجا یا پلیس استفاده شود.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دنبال اجرای تفاهم نامه‌ای سه جانبه بین این ستاد، بسیج و قوه قضاییه است تا اقدامات سلبی و ایجابی علیه بدحجابی را از سر گیرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ سید علی خان محمدی از امضای تفاهم نامه‌ای بین این ستاد و قوه قضاییه و بسیج خبر داده تا در هر محله «مساجد» محور اقدامات در حوزه «آسیب‌های اجتماعی» قرار گیرند.

برای فرزندان بی حجاب مسئولان در خارج از کشور پرونده تشکیل می‌شود

خان محمدی در این گفتگو تاکید می‌کند تفاهم نامه سه جانبه قرار است با رویکرد «فرهنگ سازی وایجابی» فعالیت‌های خود را متمرکز کند. در این طرح قرار است نقش بسیج صرفا «تذکر دهنده» باشد و در صورت نیاز به برخورد‌های سلبی، از ظرفیت فراجا یا پلیس استفاده شود.

از این رو ماموریت بسیج «این نیست که بعد از تذکر درگیر شوند» و اقدامات قانونی در صورت عدم توجه به تذکر بسیج از سوی پلیس به عنوان ضابط قضایی پیگیری خواهد شد.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر معتقد است «بی حجابی» یک «تخلف» است که «شورای عالی انقلاب فرهنگی» وظایفی را برای ستاد تعیین کرده که بنا به این استناد قانونی، فعالیت‌های ستاد امر به معروف ونهی از منکر، جهت گیری خواهد داشت.

سید علی خان محمدی تاکید می‌کند «نمی توانیم بخاطر حرف عده‌ای که دنبال بحث‌های رسانه‌ای و انتخاباتی هستند، از انجام وظایفمان صرف نظر کنیم و در حوزه‌های مابه‌الاختلاف آمادگی مناظره با افراد مختلف را داریم»

او تاکید کرده برای برخی از فرزندان مسئولان که در خارج از کشور بی حجاب شدند، پرونده تشکیل داده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر