کد خبر: ۱۰۳۲۶
۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
چند روز قبل خانه یک ماموستای اهل‌سنت و امام جماعت روستای کلاته سنندج را به آتش کشیدند و روی خودش هم بنزین ریختند و فوت کرد.

امام‌ جماعت روستای کلاته سنندج پس از اینکه توسط تعدادی افراد ناشناس با بنزین آتش زده شد، فوت کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سعید عسکری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان درباره آتش زدن یکی از ماموستا‌ها و فوت او در چند روز اخیر گفت: بله متاسفانه، چند روز قبل خانه یک ماموستای اهل‌سنت و امام جماعت روستای کلاته سنندج را به آتش کشیدند و روی خودش هم بنزین ریختند و فوت کرد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: این ماموستا فردی بی‌حاشیه، مردمی و تمام دغدغه‌اش اعتلای دین اسلام و قرآن بود و با کسی هم مشکل شخصی نداشت. البته تابستان امسال با دو پیرمرد سر مباحثی بگومگو‌هایی داشتند که در نشستی که در مرکز گذاشتیم رضایت و صلح و سازش انجام شد، اما در عین حال با این شرایط هم به ماموستا توصیه کردیم که از آن روستا برود، اما مردم اجازه ندادند.

آتش زدن امام جماعت روستای کلاته سنندج با بنزین

عسکری با ذکر اینکه ابعاد این ماجرا هنوز مشخص نیست، عنوان کرد: برای شناسایی عاملان این حادثه تلخ، به‌جد از مسئولان مربوطه شهرستانی پیگیر هستیم.

وی درباره برنامه‌های مرتبط با دهه فجر امسال اظهار داشت: شعار "ایران استوار ۴۴ سال افتخار"، بیانگر اهمیت نظام جمهوری اسلامی و دستاورد‌هایی است که در بیش از چهار دهه حاصل شده است.

عسکری با ابراز خرسندی از اینکه نظام در طول ۴۴ سال اخیر یک قدم هم از آرمان‌های خود عقب‌نشینی نداشته و همواره شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی در کشور زنده مانده است، گفت: امروز کشور طبق شعار‌هایی که در اوایل انقلاب سرداده می‌شد در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و ... از منافع خود چشم‌پوشی نکرده است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه علی‌رغم تهدیدات دشمنان، ایران همیشه کشوری مستقل بوده و به بلوک شرق و غرب متکی نبوده است، تصریح کرد: شعار‌هایی که در سال‌های اولیه انقلاب اسلامی مردم سرمی‌دادند به تمام قوای خود با تمامی ضعف‌ها و چالش‌های بی‌شماری که در کشور وجود دارد، جاری و ساری است.

وی بیان کرد: همه تحریم‌هایی که بر کشور و مسئولان کشور از جانب غرب اعمال می‌شود نشان از اقتدار جمهوری اسلامی و ضعف دشمنان است.

عسکری ضمن تأکید بر انعکاس دستاورد‌های نظام عنوان کرد: رسالت اصحاب رسانه این است که نقشه دشمنان علیه کشور را شناسایی و راه‌های مبارزه با حربه دشمنان را برای مردم تبیین کنند.

وی هشدار داد: هدف دشمن در مقابله با نظام این است تا کار‌های انجام شده در نظام اسلامی را کوچک و در مقابل، ضعف‌های کوچک را نیز بزرگ جلوه دهد، متأسفانه هستند کسانی که در کشور به فرمان دشمن حرکت می‌کنند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با ذکر اینکه امسال تلاش بر این است تا برنامه‌های دهه مبارک فجر بیشتر مردمی باشد، یادآور شد: متأسفانه حضور مسئولان ما در بین مردم در سال‌های گذشته خیلی کم‌رنگ شده است که این عدم حضور، مشکلاتی را به دنبال دارد.

وی افزود: تجلیل از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان از دیگر برنامه‌های دهه مبارک فجر است چراکه اگر این شهدا و جانبازان نبودند انقلاب اسلامی ایران چنین به بار نمی‌نشست.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: بحث جهاد تبیین و کارگاه‌های سواد رسانه، برنامه‌های بصیرت‌ افزایی و قرآنی و مسابقات حضوری و پیامکی مورد تأیید اعضا کمیته تقریب مذاهب اسلامی برای ایام‌الله دهه فجر در استان است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره چگونگی اجرای برنامه‌های دهه فجر بالاخص روز ۲۲ بهمن و حضور روحانیون اهل‌سنت استان در این جشن بزرگ انقلاب افزود: روز ۲۲ بهمن امسال ویژگی خاصی نسبت به سال‌های گذشته دارد چراکه تلاش دشمن بر این است که مردم کشور را خسته و جدا از انقلاب نشان دهند، اما مردم با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، مُهر باطلی بر حربه‌های دشمن خواهند زد و این را حدود ۴۴ سال قبل نیز ثابت کرده‌اند.

گزارش خطا
برچسب ها: سنندج
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر