کد خبر: ۱۰۷۸۰
۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳
وام قرض‌الحسنه ۱۵۰ میلیون‌تومانی اشتغال‌زایی کمیته امداد با معرفی یک ضامن از سوی متقاضیان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل عملیات پولی و اعتباری بانک مرکزی گفت: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۵۰ میلیون‌تومانی اشتغال‌زایی کمیته امداد با معرفی یک ضامن از سوی متقاضیان پرداخت خواهد شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، محمد نادعلی در مراسم تقدیر از یاوران اشتغال و خودکفایی که در بانک سپه برگزار شد، افزود: این تصمیم با هدف ایجاد تسهیلگری در پرداخت تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد امام خمینی (ره) اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) در جذب منابع و تسهیلات قرض‌الحسنه بسیار خوب بوده و در اغلب سال‌ها ۸۰ درصد منابع اشتغال‌زایی از سوی کمیته امداد جذب شده است.

وام ۱۵۰ میلیونی خود اشتغالی با یک ضامن انجام می‌شود

مدیرکل عملیات پولی و اعتباری موضوع اشتغال و پرداخت قرض‌الحسنه را دو موضوع مهم دانست که در دولت سیزدهم بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

نادعلی گفت: تلاش بانک مرکزی این است که همراهی خوبی با دستگاه‌ها در تحقق این دو مهم داشته باشد.

وی عملکرد پرداخت تسهیلات خرد توسط نظام بانکی کشور را خوب ارزیابی کرد و گفت: در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی معوقات بانکی کاهش می‌یابد و طبق آمار کمتر از ۱.۵ درصد این وام‌ها معوق می‌شود.

مدیرکل عملیات پولی و بانکی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ۲۳ درصد تسهیلات پرداختی توسط نظام بانکی از نوع خرد بوده که ۷۹ درصد آن قرض‌الحسنه بوده است.

نادعلی ادامه داد: درخواست تسهیلات زیاد است، اما منابع بانکی محدود است و کار بانک‌ها در رسیدگی به این موضوع خیلی مهم است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر