کد خبر: ۱۰۹۴۴
۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳
حدود ۴ درصد ولادت‌های ثبت شده در نیمه اول سال ۱۴۰۲ مربوطه به چند قلوزایی بوده است که استان‌های تهران با ۳۰۳۷ رویداد بیشترین تعداد چندقلوزایی را در کشور به خود اختصاص داده است.

سازمان ثبت احوال کشور تعداد ولادت‌های ثبت شده برحسب چند قلوزایی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ را منتشر کرد.

به گزارش اکوپل نیوز؛ بر اساس آمار موجود در سازمان ثبت احوال کشور در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۰۱۳۰ مورد چندقلوزایی در کشور به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش تعداد ۹۵۱۳ رویداد دوقلو، ۳۵۰ رویداد سه قلو، ۱۱ رویداد چهار قلو وتعداد ۲ رویداد پنج قلو بوده است.

تهران رکورد دار چند قلو زایی در کشور

بر این اساس حدود ۴ درصد ولادت‌های ثبت شده در نیمه اول سال ۱۴۰۲ مربوطه به چند قلوزایی بوده است که استان‌های تهران با ۳۰۳۷ رویداد، خراسان رضوی با ۱۸۱۴ رویداد و خوزستان با ۱۵۳۸ رویداد بیشترین تعداد چندقلوزایی را در کشور به خود اختصاص داده اند.

همچنین بر اساس این گزارش در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ بیشترین تعداد ولادت‌ها به میزان ۲۰۷۵۲۵ نوزاد مربوط به دومین فرزند بوده است که سهم تعداد ولادت‌ها برحسب مرتبه تولد، ۳۶.۴ درصد مربوط به فرزند اول، ۳۸.۸ درصد مربوط به فرزند دوم، ۱۷.۲ درصد مربوط به فرزند سوم، ۴.۸ درصد مربوط به فرزند چهارم و ۱.۹ درصد مربوط به فرزند پنجم و بیشتر است.

براساس این گزارش بیش از ۹۶ درصد ولادت‌ها در کمتر از ۱۵ روز از تاریخ ولادت طفل ثبت شده است که این مدت، مهلت قانونی ثبت ولادت نوزادان می‌باشد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر