کد خبر: ۳۲۷۶
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۳
شرکت آب و فاضلاب کشور خبر «وجود نوعی انگل در منابع آب آشامیدنی کشور»، را تکذیب کرد.

شرکت آب و فاضلاب کشور انتشار خبری با عنوان «وجود نوعی انگل در منابع آب آشامیدنی کشور»، را کذب خواند.

به‌ گزارش اکوپل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت نیرو، شرکت آب و فاضلاب کشور با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب خبر وجود نوعی انگل در منابع آب آشامیدنی اعلام کرد: پس از پیگیری‌ها مشخص شد که موضوع پیش گفته، تنها در یک مقاله‌ای در دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان شده و توسط مقام‌های رسمی بهداشتی استان خراسان رضوی و دیگر استان‌های شمال و شمال شرق کشور نیز تائید نشده است.

همچنین در مقاله ذکر شده به مشاهده عوامل انگلی فقط در منابع آب خام مثل آب ورودی به سد‌ها و آب رودخانه‌ها اشاره شده است و نه آب آشامیدنی که در شبکه‌های توزیع شهری و روستایی است.

هیچ انگلی در منابع آب آشامیدنی کشور وجود ندارد

پس از پیگیری موضوع به صورت تلفنی از رئیس گروه آب و فاضلاب مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نامبرده نیز موضوع را تائید نکرد و اظهار داشت صحت و سقم آن نیاز به بررسی‌های تخصصی دارد.

با توجه به کنترل‌ها و آزمایش‌های روزانه‌ای که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرکت‌های آب و فاضلاب در خصوص آب آشامیدنی انجام می‌شود، در صورت وجود هرگونه آلودگی، مورد تائید وزارت مذکور به صورت مکتوب موضوع را به شرکت‌های آب و فاضلاب جهت پیگیری اعلام می‌کند که در مورد خبر ذکرشده تاکنون هیچ گونه مکاتبه رسمی با شرکت‌های آب و فاضلاب انجام نشده است.

با توجه به توضیح بالا و با عنایت به اهمیت کیفیت آب آشامیدنی که جزو خط قرمز‌های وزارت نیرو و شرکت‌های آب و فاضلاب است، ضمن تکذیب خبر منتشر شده انتظار می‌رود جهت جلوگیری از تشویش اذهان عمومی بدون منبع موثق علمی و تائید شده‌ای توسط مراجع ذی صلاح از انتشار اینگونه مطالب خودداری شده و قبل از هر گونه خبر مرتبط با حوزه سلامت جامعه هماهنگی لازم با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور انجام شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر