کد خبر: ۳۴۹۷
۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
رئیس جمهوری:
وضعیت زندگی مردم زلزله زده یکی از دغدغه‌های جدی من در طول روز‌های اخیر بوده است و به همین دلیل تصمیم گرفتم به صورت میدانی از روند خدمت رسانی‌های صورت گرفته در منطقه بازدید کنم.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه نباید اجازه داد مردم زلزله زده اندیکا در آستانه فصل سرما دچار مشکل شوند، گفت: خدمت رسانی به این مناطق با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی جمعه در حاشیه حضور در جمع مردم زلزله زده اندیکا اظهار داشت: فرآیند خدمت رسانی از سوی دستگاه‌های اجرایی به خصوص سپاه و بسیج در این مناطق در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در این سفر معاون اول رئیس جمهوری و همچنین رئیس بنیاد مستضعفان کشور وی را همراه کرده اند گفت: وضعیت زندگی مردم زلزله زده یکی از دغدغه‌های جدی من در طول روز‌های اخیر بوده است و به همین دلیل تصمیم گرفتم به صورت میدانی از روند خدمت رسانی‌های صورت گرفته در منطقه بازدید کنم.

خدمت رسانی به مناطق زلزله زده اندیکا سرعت بیشتری می‌گیرد

رییس قوه مجریه گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های اجرایی از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استانداری، فرمانداری اندیکا، جمعت هلال احمر، ستاد اجرایی فرمان امام و دیگر متولیان امر اقدامات لازم را در دستور کار دارند که جای تقدیر دارد.

آیت‌ الله رئیسی با بیان اینکه مردم این منطقه از جمله عشایر قدرشنان کشور محسوب می‌شوند، افزود: امام و رهبری به خوبی عشایر را می‌شناختند و می‌شناسند و اینکه از آن‌ها به عنوان ذخایر انقلاب یاد شده امری حقیقی است.

وی ادامه داد: حقیقتا این مردم برای انقلاب و نظام گنجینه‌های با ارزشی هستند که نباید اجازه داد دچار آسیب شوند.

رئیس‌ جمهوری از عشایر منطقه اندیکا به عنوان مردمی پرتلاش، تولیدکننده، صبور، مقاوم و همیشه همراه با انقلاب و نظام یاد کرد و گفت: حال که این مردم دچار مشکلاتی شده اند، دولت باید تمام تلاش خود را بکار بگیرد تا نگرانی‌های آن‌ها کمتر شود.

آیت‌ الله رئیسی تصریح کرد: در همین راستا دستگاه‌های مربوطه با مشارکت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام کار‌هایی را در دست اقدام دارند؛ همچنین بنیاد مسکن نیز در این منطقه مشغول بکار شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر این نیز نیرو‌های سپاه و بسیج با همان روحیه بسیجی که دارند، همراه با مردم پای کار هستند و به امر خدمت رسانی مشغول هستند.

رئیس‌ جمهوری با تاکید بر اینکه فصل سرما در مناطق زلزله زده اندیکا زودرس است، گفت: بر همین اساس خدمت رسانی به مردم نیز اقدامات عاجلی می‌طلبد و امروز با گزارش‌های ارائه شده، امیدوار شدم که تا پیش از آغاز فصل سرما، وضعیت سکونت مردم ساماندهی خواهد شد.

آیت‌ الله رئیسی با بیان اینکه انجام کار در این منطقه بسیار سخت است (منطقه کوهستانی است) افزود: برخی از مردم در خصوص چند کیلومتر از جاده‌های دسترسی مطالباتی داشته اند که از استاندار خوزستان و فرمانداری اندیکا خواسته می‌شود تا بررسی‌های لازم را انجام و فرآیند تامین اعتبار برای بهبود مسیر‌های دسترسی به منطقه را انجام دهند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر