کد خبر: ۳۵۴۰
۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۵
رئیس جمهوری دستور داد که کمیته‌ای برای پیگیری آلودگی هوای پایتخت تشکیل و وضعیت خودرو‌های دپو شده در گمرکات به سرعت بررسی شود.

رئیس جمهوری در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان تهران دستور دادند که کمیته‌ای برای پیگیری آلودگی هوای پایتخت تشکیل و وضعیت خودرو‌های دپو شده در گمرکات به سرعت بررسی شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، سید رضا تقوی رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در تشریح دیدار اخیر اعضای این مجمع با رئیس جمهوری، گفت: در این دیدار مسائلی مانند حمل و نقل عمومی، آلودگی هوا، خودرو‌های دپو شده در گمرکات، مالیات، تراکم فروشی، بهداشت و درمان، شهرسازی، شهرک‌های اقماری و حاشیه نشینی مطرح شد.

وی با اشاره به این‌که هر کدام از نمایندگان با توجه به تقسیم بندی وظایف، دیدگاه‌های و مشکلات را مطرح کردند، ادامه داد: یکی از نمایندگان با توجه به جمعیت ۱۲ تا ۱۳ میلیونی تهران از رئیس جمهوری درخواست کرد که پایتخت به سه استان تقسیم شود تا مدیران و دستگاه‌های اجرایی بهتر بتوانند به امور استان رسیدگی کنند.

دستور رئیس جمهوری درباره خودرو‌های دپو شده در گمرکات

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم افزود: از آیت الله رئیسی درخواست شد که با توجه به این که ۵۴ درصد مالیات کل کشور از استان تهران تامین می‌شود و این رقم قابل توجهی برای بودجه دولت است، بنابر این باید به پایتخت و مشکلات عدیده آن نگاه ویژه داشته باشیم.

تقوی یادآور شد: یکی از مطالبات جدی نمایندگان تهران توجه ویژه به معضل آلودگی هوای تهران بود و رئیس جمهوری دستور تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری آن را داد و مقرر شد دستگاه‌های مربوطه کمیته‌ای را به ریاست استاندار تهران تشکیل تا گام‌های موثری برای کنترل این معضل برداشته شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران آلودگی هوای پایتخت را معضلی جدی دانست که بسیاری از متخصصان و پزشکان آن را ریشه و منشا بخش قابل توجهی از بیماری‌ها می‌دانند و گفت: تعدد دستگاه‌ها در آلودگی هوا مشکلی جدی است و با اشاره به این مشکل خواستار ایجاد فرماندهی واحد برای هماهنگ شدن دستگاه‌ها و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن و هم افزایی دستگاه‌ها شدیم.

تقوی با یادآوری انتقاد نمایندگان از افزایش تراکم‌فروشی و شکل‌گیری شهرک‌های اقماری اطراف تهران و همچنین شهرستان‌های آن تصریح کرد: نمایندگان دغدغه داشتند که مسائل آموزشی، درمان و بهداشتی، اشتغال و آبفای حاشیه نشینان باید مورد توجه قرار گیرد البته مساله حریم شهر‌های اطراف تهران نیز مطرح و از عدم اخذ سند توسط مردم به دلیل مشخص نشدن حریم انتقاد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: می‌طلبد وزارت کشور با کمک وزارت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و همچنین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این مشکل مردم را حل کنند تا مردم بتوانند برای ایجاد مراکز تجاری، صنعتی و مسکونی سند بگیرند و تکلیف شهرداری‌ها برای ارائه خدمات به مردم مشخص شود همچنین در این دیدار توسعه مترو پردیس و اسلامشهر و طلب شهرداری از دولت که تاکنون پرداخت نشده و رقمی نجومی است مطرح و تاکید شد که برای توسعه مترو توسط شهرداری دولت باید بدهی خود را پرداخت کند.

وی افزود: نمایندگان شهرستان‌های اطراف تهران هم به تشریح وضعیت مشکلات خود پرداختند و بر این باور بودند که برخی مناطق پرجمعیت با کمبود شدید تخت بیمارستانی مواجه هستند و باید برای درمان به شهرستان‌های اطراف و یا تهران مراجعه کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: در این دیدار تاکید شد که مجلس برای همکاری و همراهی با دولت سیزدهم اعلام آمادگی می‌کند البته رئیس جمهوری هم با ابراز امیدواری یادآور شد که با همکاری، وحدت و یکپارچگی می‌توان بر مشکلات غلبه و مطرح کرد که در حال حاضر زمان پرداخت سررسید اوراق دولت گذشته فرا رسیده و به طور میانگین ماهیانه باید ۱۰ هزار میلیارد تومان قرض‌های گذشته را پرداخت کنیم و این مبلغ قابل توجهی است که دولت باید بپردازد.

تقوی افزود: موضوع دپو و بلاتکلیفی هزاران دستگاه خودرو در گمرکات کشور هم در این نشست مطرح شد و رئیس‌جمهوری به رئیس دفترشان دستور بررسی موضوع را داد همچنین موضوع ساماندهی و کاهش تعداد مناطق آزاد به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی از جمله مباحثی بود که بنده در این نشست مطرح کردم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر