کد خبر: ۳۵۶۵
۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
تنها مجموعه وارد کننده واکسن از کشور چین به کشور، هلال احمر بوده است.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص انتشار مطلبی در یکی از روزنامه‌های کشور مبنی بر واردات واکسن چینی توسط بنیاد برکت اعلام کرد که تنها مجموعه وارد کننده واکسن از چین به کشور، هلال احمر بوده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وبدا، این مرکز همچنین اعلام کرد " از ابتدای دولت سیزدهم، روند تامین واکسن کرونا در کشور به خوبی پیش رفته و هلال احمر در کنار سایر دستگاه‌ها و شخص رییس جمهور و معاون اول وی، در این فرآیند نقش اساسی داشته است."

وزارت بهداشت: تنها وارد کننده واکسن از چین هلال احمر است

در ادامه این تکذیبیه تاکید شده که "مجموعه برکت در کنار سایر سازندگان واکسن داخلی، تلاش‌های ارزنده‌ای در جهت ساخت واکسن کووید۱۹ کرده و چنین حاشیه سازی‌هایی آنهم از سوی رسانه‌های رسمی کشور، تخریب تولید داخلی و اعتماد عمومی نسبت به واکسن ایرانی است.

بنابراین انتظار است رسانه‌ها در انتشار اخبار مهم به ویژه در حوزه واکسن و سلامت، دقت عمل داشته باشند و پس از بررسی صحت و سقم آن، نسبت به انتشار چنین اخباری اقدام کنند. "

در پایان این تکذیبیه آمده است که "حالا که استقبال مردم عزیز و شریف ایران اسلامی از واکسیناسیون عمومی علیه کووید۱۹ نسبتا مناسب بوده، نیاز است برای افزایش پوشش واکسیناسیون و ایجاد ایمنی جمعی حاصل از واکسیناسیون رسانه‌ها در کنار گروه‌های مرجع، راهبرد تشویقی را بجای رویکرد تخریبی در پیش بگیرند تا کشور و مردم ایران زودتر از شر این ویروس منحوس رهایی پیدا کرده و شاهد رونق اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی در جامعه باشیم. "

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر