کد خبر: ۳۷۸۰
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
ین یک پیشنهاد است و ما باید وضعیت موجود ناوگان را ببینیم که اتوبوس‌هایی با کارکرد ۱۳ ساله داریم و این اتوبوس‌ها بسیار فرسوده هستند.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران از بررسی پیشنهاد خرید اتوبوس‌های دست دوم برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، مجتبی شفیعی درخصوص جزئیات ورود اتوبوس‌های دست دوم به تهران در راستای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی گفت: این یک پیشنهاد است و ما باید وضعیت موجود ناوگان را ببینیم که اتوبوس‌هایی با کارکرد ۱۳ ساله داریم و این اتوبوس‌ها بسیار فرسوده هستند؛ لذا هر پیشنهادی که بتواند عمر ناوگان را کاهش دهد قابل بررسی است.

معاون شهردار تهران: ورود اتوبوس‌های دست دوم درحال بررسی است

وی افزود: اگر بتوانیم مدلی که وزارت راه انجام داد و از محل منابع نفت، کشنده‌هایی با عمر ۳ الی ۴ سال با کارکرد پایین، جایگزین کامیون‌های ۴۰ تا ۵۰ ساله با ایمنی پایین و آلایندگی بالا کرد را در تهران پیاده کنیم، موفق می‌شویم.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت اتوبوس‌ها به گونه‌ای است که ناوگان اتوبوسرانی فرسوده است، گفت: برای نوسازی همه روش‌ها را دنبال می‌کنیم و خرید اتوبوس‌های دست دوم با کارکرد پایین یک روش است و اصراری هم بر انجام آن نیست، اما، چون این موضوع پیشنهاد شده در حال بررسی آن هستیم و همزمان روش‌های دیگر را هم دنبال می‌کنیم.

شفیعی با بیان اینکه از نظر اقتصادی اتوبوس‌هایی با کارکرد پایین، قیمت پایین تری به نسبت اتوبوس‌های نو دارند، گفت: آلایندگی این اتوبوس‌ها مورد توجه ما است و باید استاندارد‌های آلایندگی آن‌ها بالا باشد، ولی باید دقت داشته باشیم که این موضوع تنها یک پیشنهاد قابل بررسی است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر