کد خبر: ۵۴۱
۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹
دوبی برای برگزاری نمایشگاه اکسپو ۴۲ میلیارد دلار هزینه کرده است.

رییس اتاق ایران و امارات متحده عربی می‌گوید با وجود شیوع کرونا، اکسپو دوبی برنامه ریزی گسترده‌ای برای حضور بازدیدکنندگان انجام داده و بناست ۶۰ میلیون دوز واکسن برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

به گزارش اکوپل نیوز، فرشید فرزانگان در نشست تشریح برنامه‌های ایران در نمایشگاه اکسپو دوبی، اظهار کرد: امروز صنعت نمایشگاهی در جهان، بخش بسیار مهمی برای اقتصاد ملی و بین المللی به شمار می‌رود و در طول سال چند میلیون نفر با سرمایه گذاری گسترده در آن مشارکت دارند.

اکسپو 2020 دبی

وی با بیان اینکه در جهان بیش از ۳۲ هزار نمایشگاه بین المللی داریم، توضیح داد: براورد‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۴.۵ میلیون شرکت در طول سال، در این نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنند و تنها از این طریق، ۳.۲ میلیون شغل به شکل مستقیم ایجاد شده و در صورت عبور از بحران کرونا، می‌توان پیش بینی کرد که این ارقام در سال‌های آینده افزایش یابد.

رییس اتاق ایران و امارات ادامه داد: در حال حاضر میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در صنعت نمایشگاهی، ۱۳۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، اما سود حاصل از این محل، ۳۲۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

فرزانگان با تاکید بر اینکه اکسپو دوبی، چیزی فراتر از یک نمایشگاه، فرهنگ ملی کشور‌ها ارائه می‌کند، توضیح داد: نخستین اکسپو در سال ۱۸۵۱ در لندن برگزار شد و پس از آن، بسیاری از شهر‌های بزرگ دنیا در سال‌های مختلف میزبان این رویداد بوده‌اند و این بار دوبی اکسپو۲۰۲۰ را برگزار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: امروز پس از المپیک و جام جهانی، اکسپو بزرگترین رویداد بین المللی به شمار می‌رود که فرهنگ ملل در آن عرضه شده و تلاش می‌شود برای مشکلات جهانی، راهکار‌هایی کلان با حضور تمامی کشور‌ها ارائه شود.

ایران در اکسپو‌های اخیر حضوری پررنگ داشته و در دوبی نیز بخش مربوط به ایران یکی از مهم‌ترین غرفه‌ها خواهد بود.

رییس اتاق ایران و امارات با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بین ۲۵ تا ۴۰ میلیون بازدیدکننده در اکسپو حاضر شوند، توضیح داد: این رویداد از مهر ماه ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

دوبی برای برگزاری این رویداد ۴۲ میلیارد دلار هزینه کرده و با وجود کرونا، تلاش شده شرایط برای حضور بازدیدکنندگانی از ۱۹۰ کشور جهان فراهم شود.

همچنین ۶۰ میلیون دوز واکسن برای بازدیدکنندگان در اکسپو عرضه خواهد شد.

فرازنگان درباره بخش ایران در اکسپو نیز گفت: غرفه ایران با حدود ۹ میلیون دلار هزینه ساخته می‌شود. تلاش شده که در این بخش نشانه‌هایی از فرهنگ و تاریخ ایران به نمایش گذاشته شود و شرکت‌های ایرانی با امکان تبلیغ محصولات و زیرساخت‌های خود، برای همکاری با شرکت‌های بین المللی دنیا آمادگی لازم را پیدا کنند.

بخش ایران در مرداد ماه رسما تحویل خواهد شد و با حضور مقامات وزارت صمت، فعالان بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی، بخش ما قطعا یکی از مهم‌ترین و بهترین بخش‌ها در میان تمام کشور‌های شرکت کننده در اکسپو خواهد بود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر