کد خبر: ۶۵۵۵
۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۴
ایران در عین حال که رژیم اسرائیل را مسئول کامل تمامی عواقب این اقدامات جنایتکارانه می‌شناسد و به‌طور جدی به این رژیم درباره ارتکاب اقدامات ماجراجویانه و شرورانه بیشتر هشدار می‌دهد.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۲۲ در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد حق ذاتی دفاع از خود را وفق ماده ۵۱ منشور ملل متحد، در پاسخ اعمال مجرمانه‌ اسرائیل را برای خود محفوظ دانست.

هشدار ایران به اسرائیل درباره ارتکاب اقدامات ماجراجویانه و شرورانه

به گزارش اکوپل نیوز، در نامه ایران به دبیرکل ملل متحد و شورای امنیت سازمان ملل در مورد مسئولیت بین المللی رژیم صهیونیستی در ترور نیرو‌های مستشاری ایرانی در سوریه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بامداد روز دوشنبه مورخ ۷ مارس ۲۰۲۲، (۱۶ اسفند ۱۴۰۰) رژیم اسرائیل با نقض فاحش حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه، حملات موشکی را علیه منطقه‌ای در شمال دمشق انجام داد که منجر به شهادت دو تن از نیرو‌های ایرانی گردید که در حال مشاوره به نیرو‌های نظامی سوری در مقابله با تروریسم در سوریه بودند.

نیرو‌های مستشاری ایرانی به درخواست و دعوت رسمی دولت سوریه برای ارائه خدمات مستشاری برای کمک به نیرو‌های نظامی سوریه در مبارزه با تروریسم، بویژه مبارزه با گروه تروریستی داعش، در سوریه حضور دارند.

ایران حمله تروریستی اخیر را اقدامی‌شدیداً تحریک‌برانگیز و عمدی می‌داند که هدف آن افزایش تنش‌ها به سطحی غیر قابل کنترل و بر هم زدن هماهنگی میان مبارزان با تروریسم در منطقه به خصوص در مبارزه با داعش می‌باشد.

این اقدام تحریک برانگیز و جنایتکارانه مغایر با حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد است و مستلزم مسئولیت کیفری رژیم اسرائیل و همه کسانی است که مستقیم و غیر مستقیم به ارتکاب یا اجرای این اقدام تروریستی کمک کرده، یا به هرنحوی دیگری از آن کمک یا حمایت کرده اند.

جامعه جهانی به طور عام و شورای امنیت به طور خاص باید قاطعانه این اقدام تحریک برانگیز و جنایتکارانه را محکوم کرده و رژیم اسرائیل را در قبال اقدامات غیرقانونی خود که تهدید جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی است، پاسخگو نماید.

ایران از دیرباز در خط مقدم مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی قرار داشته و مصمم است در چارچوب حقوق و تعهدات خود ذیل حقوق بین‌الملل، به مبارزه با سازمان‌های تروریستی در منطقه تا ریشه‌کن کردن کامل آن‌ها ادامه دهد.

جمهوری اسلامی ایران در عین حال که رژیم اسرائیل را مسئول کامل تمامی عواقب این اقدامات جنایتکارانه می‌شناسد و به‌طور جدی به این رژیم درباره ارتکاب اقدامات ماجراجویانه و شرورانه بیشتر هشدار می‌دهد، حق ذاتی دفاع از خود را وفق ماده ۵۱ منشور ملل متحد، در پاسخ به چنین اعمال مجرمانه‌ای در هر زمانی که تشخیص دهد، محفوظ می‌دارد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر