کد خبر: ۸۰۵۵
۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
معاون وزیر کشور:
نخست وزیر و وزیر کشور عراق در دیداری که با سفیر ایران در آن کشور داشته اند، اعلام کرده اند که دولت عراق برای مراسم اربعین امسال لغو روادید سفر زمینی خواهد داشت که خبر مهمی است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) وضعیت ایجاد زیرساخت‌های لازم را برای تسهیل تردد زائران در مرزها، مناسب دانست و گفت: زایران اربعین هم باید شرایط گرمای هوا را در نظر بگیرند و متناسب با آن برنامه ریزی کنند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت کشور، سید مجید میراحمدی در حاشیه نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد؛ گفت: استانداران سه استان خوزستان، کرمانشاه، ایلام فرماندهان اصلی عملیاتی مدیریت اربعین حسینی هستند و برای همین باید با بسیج تمام ظرفیت‌ها و امکانات شرایط سهل و راحت را برای زوار عزیز حسینی فراهم سازند.

وی با یادآوری تعطیلات طرح‌های عمرانی این حوزه در دو سال گذشته، اظهار کرد: با اقدامات جهادی و موثر، سعی شد این عقب افتادگی جبران شود.

معاون وزیر کشور، ادامه داد: در بازدید میدانی هفته گذشته در استان ایلام و کرمانشاه، پیشرفت عمرانی وضعیت قابل قبولی دارد.

ویزای زائران اربعین حذف می‌شود

میراحمدی با تاکید بر اینکه اربعین حسینی امسال در فصل گرم برگزار می‌شود، گفت: همگان مستحضر هستند که اربعین در اواخر شهریور و در اوج گرمای بالای ۵۰ درجه هوای داخل ایران و عراق قرار دارد که مستلزم برنامه ریزی حساس، مهم و دقیقی است.

وی با اشاره به خطر گرمازدگی برای زایران اباعبدالله الحسین (ع) اظهارکرد: در این خصوص تلاش‌های فراوانی برای برطرف شدن این خطر با ایجاد سایبان ها، احداث کارخانه تولید یخ، ارائه خدمات بهداشتی متناسب با شرایط گرمازدگی، در دستور کار است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین افزود: نخست وزیر و وزیر کشور عراق در دیداری که با سفیر ایران در آن کشور داشته اند، اعلام کرده اند که دولت عراق برای مراسم اربعین امسال لغو روادید سفر زمینی خواهد داشت که خبر مهمی است.

میراحمدی خاطرنشان کرد: این موضوع در سفری که وزیر کشور عراق به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت، قطعی خواهد شد. همچنین دولتمردان عراقی اعلام کرده اند که برای تردد محدود زائران بدون ویزا از طریق زمینی آمادگی دارند که البته موضوع هنوز قطعی نیست و منتظر نظر دولت عراق برای آماده سازی این امر هستیم.

وی تصریح کرد: برآورد ما این است که بیش از چهار میلیون زایر را در مراسم اربعین امسال، شاهد باشیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر