کد خبر: ۸۱۴۸
۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
باید با حساسیت و احتیاط تمام با تحرکات رژیم صهیونیستی مواجه شد تا از نفوذ او در منطقه جلوگیری شود.

رییس جمهور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به هیچ وجه دوست ملت‌های منطقه نیست، گفت: باید با حساسیت و احتیاط تمام با تحرکات رژیم صهیونیستی مواجه شد تا از نفوذ او در منطقه جلوگیری شود.

به گزارش اکوپل نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان رایزنی‌های مستمر را نشانه اهمیت و عمق روابط دوستانه دو کشور توصیف کرد و گفت: ایران، ارمنستان را کشور دوست و نزدیک به خود می‌داند و برای همسایگی با ارمنستان اهمیت قائل است.

رییس جمهور سیاست اصولی ایران را حمایت از تمامیت ارضی و حق حاکمیت همه کشور‌ها برشمرد و افزود: حفظ ژئوپلتیک منطقه ازجمله مرز‌های بین المللی، احترام به حاکمیت ملی کشور‌ها و تقویت زیرساخت‌های ارتباطاتی بین منطقه‌ای مورد تاکید و توجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سیاست‌های اصولی است.

ابراهیم رئیسی: باید از نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه جلوگیری کرد

رئیسی با ابراز حمایت کشورمان از گسترش همکاری‌های دو و چندجانبه در حوزه‌های انرژی و حمل و نقل، خاطرنشان کرد: این همکاری‌ها موجب تقویت صلح و ثبات و رونق اقتصادی تجاری در منطقه می‌شود.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه ایران از پیشرفت در گفتگو‌های صلح ارمنستان و جمهوری آذربایجان حمایت می‌کند، اظهار داشت: امیدواریم مسائل باقیمانده در این زمینه بر اساس اصول حقوق بین‌الملل، به صورت مسالمت آمیز و با احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی دو کشور و نیز توجه به حقوق و امنیت همه مردم منطقه قفقاز حل و فصل شود.

رییس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران عمیقا مقید به این نکته است که مسائل منطقه باید با همفکری و همکاری همه کشور‌های منطقه و بر اساس منافع مشترک و احترام متقابل حل و فصل شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی به هیچ وجه دوست ملت‌های منطقه نیست و ظلمی که این رژیم به مردم فلسطین کرده است، در تاریخ نظیر ندارد. باید با حساسیت و احتیاط تمام با تحرکات رژیم صهیونیستی مواجه شد تا از نفوذ او در منطقه جلوگیری شود.

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز در این گفتگوی تلفنی با ارائه گزارشی از توافقات اجرا شده، از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه و تاکید بر حفظ تمامیت و حاکمیت ارضی همه کشور‌ها قدردانی کرده و نقش کشورمان در منطقه را مهم و موثر توصیف کرد.

نخست وزیر ارمنستان با ابراز علاقمندی کشورش برای گسترش تعاملات و همکاری‌های اقتصادی، تجاری، سیاسی و فرهنگی با کشورمان گفت: برگزاری مستمر کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور قطعا بر تسهیل و تسریع در روند رو به گسترش روابط دو کشور تاثیر گذار خواهد بود.

پاشینیان با ارائه توضیحاتی از روند مذاکرات و رایزنی‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان، از برگزاری هر چه سریع‌تر نشست کشور‌های ۳+۳ در تهران استقبال کرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر