کد خبر: ۹۰۱۵
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
شاید در کوتاه‌مدت فعال‌سازی پرواز‌های مستقیم میان دو کشور امکان‌پذیر نباشد، اما می‌توان در کوتاه مدت پرواز‌های ترکیبی را تدبیر کرد.

وزیر صمت در دیدار با وزیر راه و ترابری بلاروس گفت: شاید در کوتاه‌مدت فعال‌سازی پرواز‌های مستقیم میان دو کشور امکان‌پذیر نباشد، اما می‌توان در کوتاه مدت پرواز‌های ترکیبی را تدبیر کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سید رضا فاطمی امین» در ادامه برنامه سفر دو روزه خود به بلاروس در دیدار با «آورامنکو» وزیر راه و ترابری این کشور اظهار داشت: در این سفر و دیدار‌هایی که با وزرا و مدیران مینسک داشتیم افق‌های روشنی در روابط بین ایران و جمهوری بلاروس مشخص شد.

وی ادامه‌داد: امکان افزایش مبادلات کنونی دو کشور وجود دارد، مذاکرات زیادی با شرکت‌های بزرگ بلاروس انجام شد که زیرساخت همه این تعاملات حمل و نقل خواهد بود.

وزیر صمت: ‌می‌توان در کوتاه مدت پرواز‌های ترکیبی بین ایران و بلاروس را راه‌اندازی کرد

وزیر صمت تاکید کرد: از آنجایی که افزایش مبادلات نیازمند سفر‌های مداوم تجار و بازرگانان دو کشور است، نخستین نیاز آن پرواز‌های ثابت دوطرف است؛ براین اساس طبق توافق انجام شده با وزیر بازرگانی برنامه‌ای زمان‌بندی شده برای رسیدن به توافقات تعیین شد ک یکی از مسائل مهم مطرح شده مساله ترانزیت بود.

وی خاطرنشان‌ کرد: شرکت‌های مختلف ایرانی در بلاروس در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری کرده اند و این حضور سرمایه گذاران در دو کشور تسهیل گر حوزه تجارت است.

فاطمی امین گفت: در ابتدا شاید در کوتاه مدت فعال سازی پرواز‌های مستقیم امکان پذیر نباشد، اما می‌توان در کوتاه مدت پرواز‌های ترکیبی را تدبیر کرد؛ براین اساس پیشنهاد‌های تخصصی درباره تسهیل مبادلات تجاری دوکشور توسط سازمان توسعه و تجارت وزارت صمت به شما منتقل خواهد شد.

تقدیر از ایران برای وضع قوانین مناسب در افزایش حجم مبادلات دو کشور

وزیر راه بلاروس با بیان اینکه همکاری‌هایی در حوزه راه، راه آهن، پرواز‌های بین دو کشور و برخی توافقات از قبل در باب حمل و نقل در حال انجام است، اظهار داشت: کریدور شمال به جنوب برای دسترسی به دریا بسیار با اهمیت است در این زمینه باید توافقات با ثباتی در حوزه حمل ونقل داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه امکان توسعه فرصت‌های موجود و افزایش ظرفیت‌های مشترک وجود دارد، گفت: پیشتر از طریق دریای خرز برخی محصولات صادراتی را از ایران داشتیم، اکنون هم حجم مبادلات درحال افزایش است و امیدواریم این حجم از میزان کنونی گسترده‌تر شود.

وزیر راه و ترابری بلاروس با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران برای وضع قوانین مناسب و راهبردی در افزایش حجم مبادلات دو کشور، خاطرنشان‌ کرد: علاقه مندیم حمل ونقل هوایی باری بین ایران و بلاروس را نیز فعال کنیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر