کد خبر: ۹۲۹۷
۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴
روز گذشته نوزاد دارای معلولیت جلوی درب شیرخوارگاه آمنه رها شده بود؛ دست‌نوشته‌ای همراه این نوزاد بوده که در آن نوشته شده بود والدینش شرایط نگهداری او را ندارند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رها کردن یک نوزاد نزدیک شیرخوارگاه آمنه خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، روز گذشته نوزاد دارای معلولیتی جلوی درب شیرخوارگاه آمنه رها شده بود که طبق گفته، فاطمه ارزانیان، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران دست‌نوشته‌ای همراه این نوزاد بوده که در آن نوشته شده بود والدینش شرایط نگهداری او را ندارند.

در این راستا ارزانیان درخصوص آخرین وضعیت این کودک به ارائه توضیحاتی پرداخت و با اشاره به اینکه بعد از مشاهده کودک مقابل درب شیرخوارگاه، مددکار برای پذیرش این کودک ورود کرد، گفت: پزشک و پرستار ویزیت اولیه را انجام دادند و حتی اجازه ندادیم که مادریار به کودک شیر دهد، زیرا ممکن بود بلع کودک دچار مشکل باشد و در این زمینه از پرستار کمک گرفتند.

ارزانیان ادامه داد: همچنین نیروی انتظامی نیز برای صورت جلسه وضعیت به شیرخوارگاه مراجعه کرد و از اورژانس اجتماعی نیز کمک گرفته شد.

اورژانس بعد از انجام کار‌های اولیه در شیرخوارگاه آمنه این نوزاد را به شیرخوارگاه رفیده (شیرخوارگاه کودکان دارای معلولیت) ارجاع داد. اکنون حال عمومی کودک خوب است و در شیرخوارگاه پذیرش شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص نحوه پذیرش کودکانی که سر راه قرار می‌گیرند، نیز اینطور توضیح داد که کودکانی که اغلب در ساختمان بهزیستی، شیرخوارگاه یا حتی بیمارستان‌ها رها می‌شوند، معمولا با اورژانس اجتماعی تماس گرفته می‌شود.

در این راستا از مردم درخواست داریم در صورت مشاهده موارد این چنینی (کودکانی که سر راه قرار می‌گیرند) با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ تماس بگیرند.

همکاران به فوریت در محل مستقر خواهند شد و اقدامات مددکاری لازم را انجام می‌دهند. پس از آن کودک را از طریق حکم قضایی به ستاد پذیرش و هماهنگی استان منتقل و در ستاد پذیرش نیز گزارش‌هایی تهیه و سپس برای جانمایی کودک او را در یکی از شیرخوارگاه‌ها پذیرش می‌کنند.

گزارش خطا
برچسب ها: نوزاد
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر