کد خبر: ۹۵۴۵
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
شخصی که از زنان با وعده ازدواج و مهاجرت به کشور‌های اروپایی کلاهبرداری می‌کرد دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری شخصی که از زنان با وعده ازدواج و مهاجرت به کشور‌های اروپایی کلاهبرداری می‌کرد خبر داد و گفت: مال باختگان متهم را شناسایی کنند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پلیس، سرهنگ علی ولیپور گودرزی اظهار داشت: با وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از زنان در شرق تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد، مرد جوان با چرب‌زبانی، مهاجرت به کشور‌های اروپایی و وعده‌های دروغین ازدواج از چهار زن به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و ناپدید شده بود.

برای مشاهده تصویر باکیفیت بر روی آن کلیک کنید

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: بنابر حساسیت موضوع، کارآگاهان وارد عمل شدند و با تحقیقات شبانه‌روزی متوجه شدند، مرد جوان اکنون با یک زن در فضای‌ مجازی ارتباط دارد و درحال کلاهبرداری است.

ولیپور گودرزی اضافه کرد: کارآگاهان پایگاه چهارم پس از دریافت این اطلاعات مهم، رصد‌های اطلاعاتی را کلید زدند و با اقدامات خاص پلیسی هویت و مخفیگاه اصلی متهم را در شمال تهران شناسایی کردند.

این مقام انتظامی افزود: همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با هماهنگی با مرجع قضایی راهی محل مورد نظر در شرق تهران شوند و در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر کنند.

وی گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم اغفال زنان و کلاهبرداری از آن‌ها با شگرد مهاجرت به کشور‌های اروپایی و وعده‌های دروغین ازدواج به ارزش ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کرد.

ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: با عنایت به دستگیری این کلاهبردار دستور انتشار تصویر بدون پوشش چهره این مجرم از سوی بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۴ تهران صادر شد تا چنانچه شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند برای تشکیل پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر