کد خبر: ۹۸۴۵
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
داوطلبان هلال احمر باید شناسنامه دار شوند و مهارت‌ها و تخصص آن‌ها باید کاملا مشخص و در سامانه‌ای به همین منظور ثبت شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که توانمندسازی داوطلبان در دستور کار هلال احمر است، تاکید کرد: داوطلبان این جمعیت بزودی شناسنامه دار خواهند شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر گفت: امروز ضرورت دارد تا پیشنهادات مردم برای بالا بردن کیفیت خدمات رسانی در پیاده روی اربعین حسینی جمع آوری شود. در بحث آموزش باید امداد رسانی و کمک‌های اولیه برای رانندگان حمل و نقل عمومی نظیر کامیون و اتوبوس، دانش آموزان مدارس، دانشگاه‌ها و دهیاران جدی گرفته شود. به عبارتی باید بحث آموزش کمک‌های اولیه به همه مردم جدی‌تر دنبال شود.

پیرحسین کولیوند: داوطلبان هلال احمر شناسنامه‌دار می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: مدل مدیریت داوطلبان هلال احمر؛ الگویی موفق در دنیاست و به همین دلیل باید اقدام به جذب حداکثری داوطلبان هلال احمر در کشور کرد.

داوطلبان هلال‌احمر باید شناسنامه دار شوند و مهارت‌ها و تخصص آن‌ها باید کاملا مشخص و در سامانه‌ای به همین منظور ثبت شود تا هم دسترسی به تمام تخصص‌ها و مهارت‌ها در مواقع لزوم تسهیل و هم روند عضویت داوطلبان در هلال‌احمر تسریع شود.

این اقدام کمک می‌کند که از بین داوطلبان، گروه داوطلبان فعال نیز شناسایی شوند تا در مواقع بحران راحت‌تر از توان آن‌ها برای کمک به نیازمندان و حادثه‌دیدگان استفاده کنیم.

کولیوند در ادامه با اشاره به تقدیر رئیس جمهوری از خدمات هلال احمر در اربعین حسینی گفت: علاوه بر این، وزیر بهداشت نیز بر هم افزایی با مقامات عراقی تاکید کرد. به دلیل این موفقیت باید گزارش کاملی به صورت مقاله از عملیات اربعین آماده شود و به صلیب سرخ تحویل داده شود، زیرا ما هیچ تجمع انبوهی به بزرگی اربعین حسینی نداریم و صلیب سرخ باید در جریان این اقدام هلال احمر ایران قرار بگیرد.

دکتر کولیوند در ادامه افزود: ما باید جمعیت‌های ملی دیگر هلال احمر را مثل افغانستان، پاکستان، اروپا و آفریقا را در عملیات سال بعد درگیر کنیم تا فرهنگ تشیع و اربعین حسینی اشاعه پیدا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان بر لزوم راه اندازی یک کمپین جمع آوری دارو‌های مازاد خانه‌ها تاکید کرد و گفت: می‌توانیم این دارو‌ها را در اختیار افراد نیازمند قرار دهیم

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر