کد خبر: ۹۸۸۳
۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۳
پارلمان اسلوونی روز سه‌شنبه چهار اکتبر (۱۲ مهر) اصلاحیه‌ای را تصویب کرد که اجازه ازدواج به همجنس‌گرایان و فرزندخواندگی را می‌دهد.

پارلمان اسلوونی روز سه‌شنبه چهار اکتبر (۱۲ مهر) اصلاحیه‌ای را تصویب کرد که اجازه ازدواج به همجنس‌گرایان و فرزندخواندگی را می‌دهد. این کشور نخستین کشور در اروپای شرقی است که در این راستا قانون وضع می‌کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز؛ اصلاحیه قانون خانواده با ۴۸ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و یک رای ممتنع تصویب شد.

کشور اسلوونی که پس از فروپاشی یوگسلاوی شکل گرفت نخستین کشور کمونیستی سابق است که این اصلاحات را در اروپا تصویب کرد با این حال اغلب همسایگان این کشور اجازه ازدواج همجنس‌گرایان را نمی‌دهند.

اسلوونی ازدواج همجنسگرایان را تصویب کرد

بحث کردن درباره همجنس‌گرایی در مقابل افراد زیر سن قانونی از تابستان سال ۲۰۲۱ در مجارستان حتی با جریمه نقدی مواجه می‌شود.

با این حال دیوان عالی اسلوونی در ماه ژوئیه حکم داد قانونی که ازدواج را تنها پیوند زن و مرد تعریف می‌کند تبعیض آمیز علیه همجنسگرایان است.

این نهاد مواد قانونی مورد بحث را به حالت تعلیق درآورد و به پارلمان کشور دستور داد که متن را در مدت شش ماه اصلاح کند.

سیمون مالیواک، وزیر امور خارجه اسلوونی هنگام ارائه این اصلاحیه به نمایندگان پارلمان گفت: «با این اصلاحات، ما حقوقی را برای زوج‌های همجنس به رسمیت می‌شناسیم که آن‌ها باید برای مدت طولانی از آن برخوردار می‌شدند.»

حزب دموکراتیک اسلوونی به‌عنوان اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون از این تصمیم انتقاد کرده و چندین تجمع را برنامه ریزی کرده بودند.

آلنکا جراج، رئیس گروه پارلمانی حزب دموکراتیک اسلوونی در شروع مباحث مربوط به اصلاح این بخش از قانون گفت: «بهترین پدر‌ها هرگز جای مادر را نمی‌گیرند و بالعکس.»

این کشور دو میلیون نفری که از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا است به ۱۷ کشور در این قاره می‌پیوندد که ازدواج را برای همه قانونی کرده‌اند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر