کد خبر: ۹۹۳۸
۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
نمایندگان مجلس نحوه نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای اشخاص را مشخص کردند.

نمایندگان مجلس نحوه نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای اشخاص را مشخص کردند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای اشخاص با ۱۹۱ رأی موافق، ۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در جلسه با ماده واحده آن که ماده ۴ قانون را اصلاح می‌کند، موافقت کردند.

نحوه انتقال سوابق بیمه و بازنشستگی اشخاص بین صندوق‌های بازنشستگی مشخص شد

براساس ماده ۴؛ صندوق مبدا مکلف است وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی سال‌های قابل انتقال به صندوق مقصد را براساس آخرین نرخ سود اوراق مشارکت یکساله اعلامی از سوی بانک مرکزی در زمان درخواست، محاسبه و به روز رسانی نموده و به صندوق مقصد پرداخت نماید. مابه‌التفاوت مربوط به وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی بر اساس آخرین حقوق و مزایای مبنای برداشت کسور بازنشستگی یا حق بیمه در صندوق قبلی یا حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه در زمان تقاضا نزد صندوق مقصد (هر کدام که بیشتر است) ضرب در تعداد ماه‌های سنوات قابل قبول در صندوق بازنشستگی مقصد و بر اساس نرخ مورد عمل صندوق‌های بازنشستگی (قبل از تصویب این قانون) توسط صندوق مقصد محاسبه می‌گردد که پس از کسر وجوه منتقله از سوی صندوق مبدا از بیمه شده اخذ می‌گردد.

در تبصره این ماده نیز آمده است که اعتبارات لازم برای اجرای این قانون از محل منابع داخلی و سود سرمایه گذاری صندوق‌ها و سازمان‌های بازنشستگی و افراد ذی نفع تامین می‌شود و ایثارگران تابع قوانین و مقررات خاص خود می‌باشند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر