کد خبر: ۹۹۴۳
۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
فرمانده کل ارتش:
زخم‌ها ترمیم خواهد شد و همه این شرارت‌ها و خباثت‌ها به طومار سیاه کارنامه آمریکای جنایتکار و‎ رژیم کودک کش صهیونیستی اضافه خواهد شد و روزی خواهد رسید که یکجا تسویه حساب خواهیم کرد.

فرمانده کل ارتش در صبحگاه مشترک "عهد سربازی"با تاکید بر اینکه اجازه دخالت و تعرض به هیچ بیگانه‌ای را نمی‌دهیم، گفت: نیرو‌های مسلح پشتیبان یکدیگر و در خط مقدم ملت برای حفظ امنیت کشور و مقابله با تهدیدات هستند و تحت یک فرماندهی واحد برای یک هدف پیشمرگ یکدیگر و پیشمرگ ایران و ایرانی هستند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی در صبحگاه مشترک "عهد سربازی" که با حضور سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، سردار سرتیپ محمد شرفی معاون اجرایی فرماندهی انتظامی در دانشگاه خاتم الانبیا (ص) نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد، با تبریک، هفته وحدت و گرامیداشت هفته انتظامی اظهارکرد: انتظار و اعتقاد به ظهور منجی یکی از مفاهم ریشه‌دار بشری در همه مکاتب، ادیان و فرق در طول تاریخ بوده است.

وی افزود: ظهور انسان کامل که جهان را پر از عدل و داد و بصیرت می‌کند، هم ریشه در فطرت، هم ریشه در ادیان و هم ریشه در تاریخ اندیشه بشر دارد.

فرمانده کل ارتش گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که در دوران بلوک‌بندی ایدوئولوژی‌های الحادی به پیروزی رسید، پس از قرن‌ها طلیعه حاکمیت الهی بر زمین را نوید داد و با توجه به خواست و اراده مردم و در پرتو آموزه‌های اسلامی، در حوزه اندیشه‌های سیاسی، الگو‌های جدید مردم سالاری دینی را ارائه کرد و اندیشه‌های الحادی، التقاطی، ارتجاعی و افراطی را به چالش کشید.

روزی خواهد رسید که یکجا با دشمن تسویه حساب خواهیم کرد

وی افزود: انقلاب اسلامی در شناساندن اهداف و مفهوم صحیح انتظار، الگوسازی برای نسل منتظر، امیدواری به انقلاب جهانی مهدوی و آماده‌سازی آحاد جامعه در ابعاد فردی و اجتماعی برای عصر ظهور، ایفای نقش کرده است. انقلاب اسلامی آغازی بر تشکیل تمدن نوین اسلامی است که با ظهور آخرین ذخیره الهی در زمین تحقق خواهد یافت.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: از منظر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم؛ آرمان بزرگ انقلاب اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی است. در واقع بیانیه گام دوم نقشه راه رسیدن به این آرمان‌های بزرگ است.

وی مراسم صبح‌گاه عهد سربازی را لبیک به فرمان مقام معظم رهبری دانست و اظهارکرد: طبیعتا نیرو‌های مسلح، از جمله ارتش که تحت فرماندهی مستقیم مقام معظم رهبری هستند، باید در پیاده‌سازی و اجرای این نقشه راه نسبت به سایرین، پیشرو و پیشگام باشند، برنامه‌های بسیاری خوبی برای این وظیفه در نیرو‌های مسلح و ارتش طراحی و اجرایی شده و ادامه دارد و این تجمع که امروز در همه محل‌های استقرار ارتش در سراسر کشور و از جمله در این دانشگاه و همین میدان در حال اجراست، لبیک به فرمان مقام معظم رهبری است که تحت عنوان عهد سربازی، آحاد رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران انتظار، اشتیاق و آمادگی خود را برای سربازی در رکاب آن یگانه منجی عالم بشریت تحت فرماندهی نایب آن حضرت، مقام معظم رهبری اعلام و بر پایبندی به الزامات این آمادگی برای ظهور تاکید می‌کنند.

فرمانده کل ارتش به هجمه‌های گسترده و ترکیبی دشمنان کشور اشاره و اظهار کرد: در مسیر حرکت انقلاب به سوی تمدن نوین اسلامی و فراهم‌سازی زمینه ظهور، هجمه گسترده و ترکیبی دشمنان، در هر برهه‌ای به شکلی قابل مشاهده است. شیطان و طاغوت همواره سد راه انبیاء، اوصیا و اولیاء بوده‌اند که نگذارند انسان‌ها به سعادت هدف‌گذاری شده خداوند برسند. در طول تاریخ هر بار به شکلی آن را نشان داده‌اند.

وی ادامه داد: در عصر انقلاب اسلامی ایران که با شواهد بسیار، دوران وصل به ظهور حضرت مهدی (عج) است، نماد برجسته طاغوت و نظام سلطه، شیطان بزرگ آمریکا و فرزند نامشروع آن‌ها رژیم جعلی صهیونیستی، سردمدار مبارزه با راه سعادت بشر که در نقشه راه انقلاب اسلامی ایران متجلی شده است، هستند.

امیر سرلشکر موسوی گفت: مهمترین راهبرد آن‌ها هم نا امیدسازی، شکستن استقامت ملت بزرگ ایران، برهم زدن امنیت و اخلال در استقلال و پیشرفت ایران است. آن‌ها به دنبال آن هستند که امنیت و امید را از این ملت بگیرند و مقامت او را در هم بشکنند، اما ملت با بصیرت ایران هم دست آن‌ها را خوب خوانده است و علیرغم همه دشمنی‌ها، امیدوار و مستقل و مقاوم به پیش می‌رود. پرچم سه رنگ مزین به لا اله الا الله بر بام ایران عزیز، در اهتزاز خواهد بود و ایران و ایرانی سربلند و استوار از آب و خاک خود، از کشور، از نظام و از انقلاب خود، از استقلال و امنیت خود و از ارزش‌ها و آرمان‌های خود دفاع خواهد کرد.

سرلشکر موسوی ضمن تاکید بر سربلندی ملت ایران در آزمایش‌ها و سختی‌ها اظهارکرد: ‎ملت فهیم، صبور و فداکار ایران در این سال‌ها آزمایش‌های بسیاری را تجربه کرده و از همه آن‌ها سربلند بیرون آمده است. البته زخم‌هایی بر پیکر این ملت رشید وارد شده است. زخم‌ها ترمیم خواهد شد و همه این شرارت‌ها و خباثت‌ها به طومار سیاه کارنامه آمریکای جنایتکار و‎ رژیم کودک کش صهیونیستی اضافه خواهد شد و روزی خواهد رسید که یکجا تسویه حساب خواهیم کرد و شما جوانان عزیز آن روز را به چشم خود خواهید دیده و شما خود مردان آن میدان خواهید بود.

فرمانده کل ارتش، نیرو‌های مسلح را همرزم و حامی یکدیگر دانست و افزود: ارتش، سپاه، بسیج و فراجا؛ برادر، همرزم، همسنگر، حامی و پشتیبان یکدیگر و در خط مقدم ملت برای حفظ امنیت کشور و مقابله با تهدیدات هستند. نیرو‌های مسلح یک حقیقت واحدند، تحت یک فرماندهی واحد اجرای ماموریت می‌کنند و برای یک هدف پیشمرگ یکدیگر و پیشمرگ ایران و ایرانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: نیرو‌های مسلح در راه پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی، حفظ دستاورد‌های انقلاب، دفاع از مستضعفان عالم، مقابله با ظالمان و مستکبران و حفظ امنیت و آرامش و سربلندی ملت بزرگ ایران و برای برافراشته نگه داشتن پرچم ایران جان خود را فدا خواهند کرد. ما برای حفظ این ارزش‌ها به خداوند بزرگ و قرآن کریم سوگند یاد کرده‌ایم و تا آخرین قطره خون، دست در دست هم، در خط مقدم ملت، متحد و یکپارچه ایستاده‌ایم.

امیر سرلشکر موسوی ادامه داد: دشمنان ما پیشرفت این ملت و این انسجام و یکپارچگی ملت و نیرو‌های مسلح را برنمی‌تابند، می‌بینند که ملت نیرو‌های مسلح را دوست دارند و نیرو‌های مسلح مردم را دوست دارند و در کنار هم یکپارچه از کشور دفاع می‌کنند، لذا یکی از اهدافشان در تضعیف امنیت، سرگرم سازی، هزینه سازی و نهایتاً تضعیف قدرت دفاعی کشور است.

وی افزود: عمق راهبرد دشمن در ناامنی‌ها این است که با جنگ ترکیبی و با شیوه‌های نوین، قدرت دفاعی کشور را تضعیف و از آن مسیر، مقاومت مردم ایران را بشکند و با تضعیف انسجام داخلی، نقشه‌های شوم خود را عملی سازد و برایشان ارتش، سپاه و انتظامی فرقی نمی‌کند. اما ما ایرانی هستیم، متعصب نسبت به دین، نسبت به وطن و مردم و اجازه هیچگونه دخالت و تعرض به هیچ بیگانه‌ای را نمی‌دهیم.

فرمانده کل ارتش با اشاره به امتحانات عصر غیبت گفت: عصر غیبت، عصر امتحانات سنگین است، ریزش‌ها و رویش‌های بعضاً غیرمنتظره دارد. در دوران غیبت، در آزمایش‌ها و فتنه‌ها، انسان‌ها آنقدر در کوره حوادث آبدیده می‌شوند که دیگر در هیچ فتنه‌ای زمین نمی‌خورند، سقوط نمی‌کنند و راه را گم نمی‌کنند و این‌ها شایسته و مستحق ظهورند و بهره‌مند از عصر ظهور خواهند شد.

وی افزود: دوران غیبت، دوران تمییز و تمحیص است؛ دوران بازشناسی است، دوران تفکیک و جدا کردن است، یعنی منتظران واقعی با اعمال خود از سایرین تفکیک و جدا و بازشناسی می‌شوند؛ آنقدر در آتش ابتلائات و فتنه‌ها آزمایش می‌شوند که ناخالصی‌ها از آن‌ها زدوده می‌شود و می‌شوند آن که شایسته ظهور است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: کلیدی‌ترین ویژگی این افراد و محکم‌ترین ریسمانی که آن‌ها را از ریزش نجات می‌دهد و شایسته ظهور و پا در رکابی آقا امام زمان (عج) می‌کند، تمسک به ریسمان ولایت است.

امیر سرلشکر موسوی در پایان با تاکید بر اینکه خورشید روشنگر ولایت که امروز در چهره مبارک نایب آقا امام زمان مقام معظم رهبری متجلی است و بزرگترین نعمت عصر ماست، تاکید کرد: از خداوند بزرگ می‌خواهیم توفیق و شایستگی سربازی این سلاله پاک حضرت زهرای اطهر (س) را به ما عطا فرماید.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر