کد خبر: ۹۹۷۲
۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴
تاکنون ۱۵ دانشجوی بازداشتی دانشگاه علامه طباطبائی آزاد شده اند و از آن‌ها تنها ۲ دانشجو باقی مانده است.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید براین که دانشجویان باید مطالبات خود را در چهارچوب ساختار‌های موجود در دانشگاه پیگیری کنند، از آزادی ۱۵ نفر از دانشجویان این دانشگاه تاکنون خبر داد و گفت: تنها ۲ دانشجو باقی مانده اند که به جد پیگیر آزادی آن‌ها هستیم.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا؛ محسن حبیبی درباره برگزاری کلاس‌های دانشگاه علامه طباطبایی و آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی این دانشگاه در حوادث اخیر اظهار داشت: دانشگاه علامه طباطبایی پس از آنکه از ۱۹ شهریور کلاس‌های خود را حضوری برگزار کرده بود، با یک هفته اعلام آموزش مجازی، مجددا از ابتدای هفته گذشته همه کلاس‌های خود را به صورت حضوری در تمام دانشکده‌ها برگزار کرد و از اساتید هم خواسته شد که کلاس­های درس خود را حضوری برگزار کنند.

وی یادآور شد: طبق قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه یک دانشجو تنها می‌تواند سه جلسه غیبت غیرموجه در هر درس در یک ترم آموزشی داشته باشد و اگر غیبت‌ها از این بیشتر شود آن درس حذف می­شود؛ بنابراین از دانشجویان خواسته شد که همه در کلاس‌ها حاضر شوند.

۱۵ نفر از دانشجویان دانشگاه علامه آزاد شدند

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی توضیح داد: از هفته گذشته تا به امروز طبق آماری که گرفته شد درصد بالایی از کلاس‌ها در دانشگاه علامه طباطبائی تشکیل شده و اساتید در سرکلاس‌ها حاضر شده­ اند. البته باید متذکر شوم که ما در هفته چهارم برگزاری کلاس­های دانشگاه علامه طباطبائی هستیم و همانطور که گفته شد برنامه درسی و آموزشی این دانشگاه یک هفته از دیگر دانشگاه­‌ها جلوتر است.

حبیبی با اشاره برگزاری تجمعات اعتراضی دانشجویان گفت: به‌رغم وجود برخی تجمعات در دهکده المپیک یا در دانشکده‌های دیگر، کلاس‌های مختلف تشکیل شده است. سعی بر این بوده است که آموزش در دانشگاه به قوت پیش برود و یک سال تحصیلی پرباری را برای دانشجویان به همراه داشته باشیم.

وی درباره خواسته دانشجویان در تجمعات دانشگاه افزود: بعضی از این خواسته‌ها آزادی دانشجویان بازداشتی در سطح شهر بود، که هیات رئیسه و شخص رئیس دانشگاه، دکتر معتمدی از روز اول پیگیر آزادی دانشجویان بازداشتی بودند. البته این را ما بار‌ها گفته ایم که هیچ یک از دانشجویان دستگیر شده این دانشگاه در محوطه‌های دانشگاه بازداشت نشده اند و این دستگیری‌ها همگی در سطح شهر و مناطق مختلف بوده است، اما با این حال دانشگاه پیگیر آزادی این دانشجویان بوده است.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان این که دانشجویان بازداشتی همه فرزندان ما هستند، ادامه داد: به همین دلیل از روز اول به جد دنبال آزادی آن‌ها بودیم که از درس عقب نیفتند.

حبیبی با تاکید بر این که اکثر دانشجویان بازداشتی دانشگاه علامه طباطبائی آزاد شده اند، گفت: تاکنون ۱۵ دانشجوی بازداشتی دانشگاه علامه طباطبائی آزاد شده اند و از آن‌ها تنها ۲ دانشجو باقی مانده است، که پیگیر آزادی آن‌ها هم هستیم.

وی اظهار داشت: به دانشجویان تاکید کرده ایم که اگر انتقادی دارند در داخل دانشگاه و با رعایت قوانین باشد و توصیه نمی‌کنیم که دانشجویان در بیرون از دانشگاه و سطح شهر دنبال مطالبات خود باشند.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه گفت: دیروز و امروز هم باز بر این مساله تاکید داشتیم که دانشجویان درخواست‌های خود را در قالب ساختار‌های موجود در دانشگاه پیگیری کنند. یعنی اگر این عزیزان قصد برگزاری جلساتی را دارند با اخذ مجوز‌های لازم از معاونت فرهنگی، اقدام به برگزاری جلسات مد نظر خود کنند. دانشجویان می­توانند جلسه سخنرانی و نقد و بررسی برگزار کرده و برنامه‌هایی کاملا ساختارمند و با اطلاع رسانی و در مکانی مشخص برگزار کنند.

وی بار دیگر تاکید کرد: به دانشجویان گوشزد شده است که در مسیر قانونی مطالبات خود را پیگیری کنند و دانشگاه نیز تسهیلات قانونی را در این موضوع برای آن‌ها در نظر خواهد گرفت. دانشجویان می‌توانند نسبت به موضوعات مختلف نقد داشته باشند، اما باید خواسته‌های خود را از طریق ساختار قانونی مطالبه کنند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر