کد خبر: ۱۰۵۳۴
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵
امروز برخی عنوان می‌کنند که سگ را نجس نمی‌دانیم و یا شراب را حرام نمی‌دانیم که تمام این موارد در کنار بی‌حجابی‌ها مرز شکنی است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: ولایت فقیه میراث شهدا است و تمام شهدا در وصیت‌نامه‌ها به این موضوع تاکید کرده‌اند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی امشب در یادواره شهدای مدرسه علمیه امام محمد باقر (ع) که در این مدرسه برگزار شد، اظهار کرد: بعد از فتح خرمشهر ورق جنگ برگشت و شور بسیاری در کشور ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور کشور‌های مختلف پس از فتح خرمشهر برای پایان دادند به جنگ در جماران حاضر شدند، مطرح کرد: در استان قم بیش از ۲۰۰ نفر در تاریخ سوم خرداد به شهادت رسیدند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خداوند در سوره توبه می‌فرماید من جان و مال مومنین را خریدار هستم و در ازای آن بهشت را می‌دهم، عنوان کرد: خداوند ۹ ویژگی برای رزمندگان و شهدا یاد کرده است.

سگ گردانی و بی‌حجابی به معنای شکستن مرز‌های الهی است

وی افزود: پاکیزگی، عبادت، رکوع، سجود، امر به معروف و نهی از منکر، رعایت حدود الهی و ... ازجمله ویژگی‌های رزمندگانی است که خداوند جان آن‌ها را با بهشت معامله می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی دستاورد‌های انقلاب اسلامی را مدنظر قرار داد و افزود: متاسفانه امروز ما نعمت‌ها و خدمت‌ها را نمی‌بینیم و این موضوع آسیب‌های بسیاری به همراه دارد.

وی ادامه داد: البته مشکلاتی وجود دارد، ولی مشکلات باید در کنار خدمات دیده شوند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم مرز‌های شکسته شود، خاطرنشان کرد: امروز برخی عنوان می‌کنند که سگ را نجس نمی‌دانیم و یا شراب را حرام نمی‌دانیم که تمام این موارد در کنار بی‌حجابی‌ها مرز شکنی است.

وی با بیان اینکه شهدا متواضع بوده و به نظام علاقه‌مند بودند، تصریح کرد: ولایت فقیه میراث شهدا است و تمام شهدا در وصیت نامه‌ها به این موضوع تاکید کرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به اینکه باب شهادت یک باب بسیار مهم است، یادآور شد: امیرالمومنین (ع) از شهادت به عنوان بشارت یاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه مقام شفاعت شهدا در کنار انبیاء است، بیان کرد: روایات بسیاری در خصوص عظمت شهدا وجود دارد و نباید اجازه دهیم خون عزیز شهدا هدر برود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر