کد خبر: ۱۳۱۳
۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۸
برندگان مدال‌های المپیک در کشورهایشان پاداش‌های نقدی‌ دریافت می‌کنند که مقدار آن در هر کشور متفاوت است.

در بازی‌های المپیک توکیو ورزشکاران از سراسر جهان بر سر کسب مدال با هم رقابت می‌کنند.

به گزارش اکوپل نیوز، برندگان مدال‌ها در کشورهایشان پاداش‌های نقدی‌ هم دریافت می‌کنند که مقدار آن در هر کشور متفاوت است.

در ادامه به میزان جوایز نقدی هر کشور به ورزشکارانی که در المپیک توکیو مدال کسب کنند اشاره شده است.

آلمان

آلمان به ورزشکاران مدال‌آور خود در المپیک ۲۰ هزار یورو برای کسب مدال طلا، ۱۵ هزار یورو برای مدال نقره و۱۰ هزار یورو برای مدال برنز جایزه می‌دهد. تا رتبه هشتم نیز هر ورزشکاری مبلغ ۱۵۰۰ یورو از سازمان "کمک به ورزشکاران" دریافت می‌کند.

ایران

وزارت ورزش برای مدال طلا دو میلیارد تومان معادل حدود ۸۰ هزار دلار و کمیته المپیک هم ۱۰ هزار یورو دلار پاداش می‌دهند. پاداش برای کسب مدال نقره نیز ۵۶ هزار دلار (یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان وزارت ورزش + ۵ هزار یورو کمیته المپیک) و پاداش کسب مدال برنز حدود ۳۴ هزار دلار (۷۵۰ میلیون تومان وزارت و ۳۵۰۰ یورو کمیته المپیک) است.

کشور‌های جهان به مدال‌ آوران خود چقدر جایزه نقدی می‌دهند؟

ژاپن

این کشور به ورزشکاران خود برای کسب مدال طلا ۳۸ هزار یورو جایزه نقدی می‌دهد. ۱۸ هزار یورو برای برندگان مدال نقره و ۷ هزار و ۶۰۰ یورو نیز برای برندگان مدال برنز در نظر گرفته شده است.

آمریکا

۳۱ هزار و ۵۰۰ یورو برای مدال طلا، ۱۹ هزار یورو برای مدال نقره و ۱۲ هزار و ۶۰۰ یورو برای مدال برنز جایزه نقدی است که مدال‌آوران آمریکایی در المپیک توکیو به خاطر موفقیت خود دریافت می‌کنند.

کانادا

ورزشکاران کانادایی ۱۳ هزار و ۵۰۰ یورو برای مدال طلا، ۱۰ هزار یورو برای مدال نقره و ۶ هزار و ۷۵۰ یورو برای مدال برنز جایزه نقدی دریافت می‌کنند.

استرالیا

این کشور برای مدال طلا ۱۵ هزار یورو، مدال نقره ۱۱ هزار یورو و برای مدال برنز نیز ۷ هزار ۴۰۰ یورو جایزه نقدی یه وزرشکاران مدال آور خود پرداخت می‌کند.

برزیل

۴۱ هزار یورو برای مدال طلا، ۲۵ هزار یورو برای مدال نقره و ۱۶ هزار یورو برای مدال برنز برای ورزشکاران برزیلی مدال‌آور در المپیک جایزه نقدی درنظر گرفته شده است. مبلغ جایزه تیم‌های برنده مدال بالاتر از این ارقام است، اما آن‌ها باید جوایز خود را تقسیم کنند.

اندونزی

اندونزی به برندگان مدال طلا ۶۲۸ هزار یورو، مدال نقره ۳۱۸ هزار یورو و برای مدال برنز نیز ۱۵۸ هزار یورو جایزه نقدی پرداخت می‌کند.

قزاقزستان

قزاقزستان برای مدال طلا ۲۱۵ هزار یورو، مدال نقره ۱۲۵ هزار یورو و مدال برنز نیز ۶۲ هزار و ۵۰۰ یورو به ورزشکاران خود جایزه نقدی می‌دهد.

ایتالیا

ایتالیا ۱۸۰ هزار یورو برای کسب مدال طلا، ۹۰ هزار یورو برای کسب مدال نقره و ۶۰ هزار یورو برای کسب مدال برنز به ورزشکاران خود جایزه نقدی می‌دهد.

فرانسه

فرانسه به ورزشکاران خود برای کسب مدال طلا ۶۵ هزار یورو، مدال نقره ۲۵ هزار یورو و مدال برنز نیز ۱۵ هزار یورو جایزه نقدی پرداخت می‌کند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر