کد خبر: ۱۴۰۵
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
چهار تُن کله و پاچه فاسد و تاریخ مصرف گذشته از یک سردخانه غیرمجاز نگهداری فرآورده‌های خامی در سنندج کشف و ضبط شد.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان گفت: با هوشیاری کارشناسان ستادی دامپزشکی استان، چهار تُن کله و پاچه فاسد و تاریخ مصرف گذشته از یک سردخانه غیرمجاز نگهداری فرآورده‌های خامی در سنندج کشف و ضبط شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، مجتبی ورمقانی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: کارشناسان این ستاد به محض ورود و مشاهده این حجم بزرگ از فرآورده‌های فاسد و غیر قابل مصرف، مراتب با تنظیم صورت‌جلسه و مستندات به مراجع قضایی ارجاع داده و دستور معدوم سازی این محموله صادر شد.

کشف 4 تُن کله و پاچه فاسد در سنندج

وی افزود: این در حالی است که اگر حضور و تلاش‌های مستمر و دور از چشم کارکنان خدوم و پر تلاش اداره کل دامپزشکی استان کردستان در سراسر استان نباشد، افراد سود جو برای کسب منافع نامشروع خود، فرآورده‌های اینچنینی را وارد سفره مردم میکنند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان درباره دیگر اقدامات نظارتی گفت: تیم‌های ستادی بهداشت عمومی هم در طول یک روز ۱۵۱ مرکز عرضه فرآورده‌های خام دامی را در مرکز استان مورد بازرسی قرار دادند و در این بازرسی ۳۸ کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف دامی را کشف و ضبط و برای یک مورد هم صورتجلسه تشکیل پرونده قضایی تنظیم شد.

ورمقانی تاکید کرد: با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی از مردم خواست از خرید گوشت قرمز حاصل از کشتار غیرمجاز و فاقد مهر و لیبل دامپزشکی، مرغ زنده، گوشت چرخ کرده، تخم مرغ فاقد تاریخ تولید و انقضا و گوشت مرغی که در حضور مشتری تهیه و پاک نشده باشد خودداری کنند.

هم اکنون حدود ۵۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحد‌های صنفی فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای محسوب می‌شوند.

گزارش خطا
برچسب ها: کله و پاچه
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر