کد خبر: ۴۷۳۰
۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۸
خوشحالم فیلم آتابای در نمایش‌های مختلفی که داشته است، مردم آذری زبان فیلم را دوست دارند.

نیکی کریمی گفت: خوشحالم فیلم آتابای در نمایش‌های مختلفی که داشته است، مردم آذری زبان فیلم را دوست دارند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا، نیکی کریمی کارگردان فیلم سینمایی "آتابای" که این روز‌ها جدیدترین ساخته سینمایی اش در مقام کارگردان روی پرده سینما رفته است، درباره اینکه آیا پیش بینی می‌کرده در شرایطی که حجم فیلم‌ها برای اکران زیاد است، این فیلم به نمایش درمی آید؟ گفت: موقعی که تصمیم به اکران "آتابای" گرفتم به غیر از فیلم قهرمان و دو فیلم دیگر، فیلم دیگری متقاضی نبود.
البته می‌دانستم در شرایطی که سینما‌ها به مرور بعد از کرونا بازگشایی می‌شوند، اکران فیلم صد در صد ریسک است، اما به نظرم آمد که بیشتر از این نمی‌خواهم فیلم بماند و دلم می‌خواست، فیلم اکران بشود.

نیکی کریمی: خوشحالم مردم آذری زبان «آتابای» را دوست دارند

او در عین حال گفت: به هرحال فیلم‌های زیادی با هم اکران شدند، ولی هر فیلمی تماشاگر خودش را پیدا می‌کند.

نیکی کریمی که فیلم عاشقانه‌ای را ساخته است؛ در پاسخ به سوال دیگر که در روزگاری که فیلم‌های خشن و تلخ بیشتر در سینما ساخته می‌شوند، شما یک فیلم عاشقانه ساخته اید آیا قصد داشتید این فضا را بشکنید؟ یادآور شد: حدود سه سال قبل یک روز بهاری به نظرم آمد فیلم آتابای دقیقا همان چیزی‌ست که دوست دارم، بسازم. چون می‌خواستم تماشاچی وقتی فیلم تمام می‌شود، حالش خوب باشد، این نکته‌ای بود که در وهله اول به ذهنم آمد.

این هنرمند در پاسخ به اینکه چرا برخلاف تجربه‌های قبلی در فیلم خودش بازی نکرده است، گفت: تصمیم نداشتم در فیلمم بازی کنم، چون فیلم بسیار سختی بود و می‌دانستم، صد در صد تمرکزم را باید برای ساخت آن باید بگذارم.

نیکی کریمی در پاسخ به اینکه چرا به سراغ خط آذربایجان و گویش ترکی در فیلم "آتابای" رفته است، توضیح داد: به تنها چیزی که فکر کردم این بود که به هرحال در کشور ما خطه‌های مختلفی وجود دارد خیلی دلم می‌خواست که یک دنیای تازه‌ای را تجربه بکنم و خیلی شخصی به سراغ این قضیه رفتم، همیشه گویش و زبان ترکی را دوست داشتم و خیلی از لحاظ شنیداری برام جالب بود.

البته مناطق دیگر را مثل کردستان، شمال و جنوب بررسی کردم، اما احساس کردم اشعار و نحوه تغزلی بودن و ساز‌های آن منطقه باعث شد که دلم بخواهد در خطه آذربایجان فیلمم را بسازم؛ و حالا پس از ساخت فیلم و در مقطع اکران خیلی خوشحالم که فیلم در نمایش‌های مختلفی که داشته مردم آذری زبان فیلم را دوست دارند.

کارگردان آتابای در پاسخ به اینکه آیا از پخش کننده فیلم بهمن سبز (حوزه هنری) راضی است، گفت: خیلی راضی هستم، چون با دید حمایتی، پر انرژی و پر توان فیلم را اکران کرده اند.

نیکی کریمی در پاسخ به اینکه فیلم سازی و تهیه کنندگی گویا برایش این روز‌ها جدی‌تر است، و به تازگی هم فیلم بلندی به تهیه کنندگی اش در جشنواره برلین پذیرفته شده است، آیا این روند را از این پس بیشتر از بازیگری پیگیری می‌کند، گفت: فیلم سازی بسیار برام لذت بخش است و اگر فیلم نامه‌ای بخوانم که احساس کنم، علاقه مندم، حتما تهیه کنندگی آن را قبول می‌کنم البته که خیلی به ندرت این اتفاق می‌افتد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر