کد خبر: ۴۸۹۲
۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
چون مجوز کتبی و قطعی در مورد فعالیت‌ها وجود نداشت، مقرر شد که فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، بصورت موقت فعالیت‌های بانوان را متوقف کند.

وزارت ورزش روز گذشته طی دستورالعملی تمام فعالیت‌های مربوط به بدنسازی در بخش بانوان را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایلنا، روز گذشته طی نامه‌ای از سوی وزارت ورزش به ادارات کل استان‌های کشور مقرر شد هرگونه فعالیت بانوان نظیر برگزاری دوره مربیگری و داوری، اردو تدارکاتی و مسابقات در رشته‌های زیر نظر فدراسیون بدنسازی بدلیل نداشتن مجوز کتبی تا اطلاع ثانوی غیرقانونی است.

بدنسازی بانوان در ایران از آن دست رشته‌هایی است که هیچوقت به طور جدی سرو شکل پیدا نکرده و به دلیل اینکه در طول این سال‌ها فعالیت در این حوزه بیشتر به صورت غیر رسمی و بدون مجوز‌های قانونی صورت گرفته بار‌ها با حواشی مختلفی روبرو شده و نسبت به آن برخورد‌هایی صورت گرفته است.

اگرچه بدنسازی به عنوان یکی از رشته‌های مادر در ورزش شناخته می‌شود، ولی حساسیت‌های موجود و محدودیت‌های قانونی در این میان مشکلاتی به وجود آورده و از طرفی مطالبه و استقبال از این رشته در بین برخی از بانوان باعث شده شاهد اعتراض به چنین روندی باشیم.

در این میان بار‌ها شاهد این بودیم که بدنسازی بانوان که به صورت غیر رسمی و بدون اخذ مجوز‌های قانونی برگزار می‌شده و درز کردن اخبار آن به رسانه‌ها حاشیه‌هایی ایجاد کرده و افراد متخلف در این خصوص مورد برخورد قانونی قرار گرفتند و هر بار پس از ایجاد حواشی این چنینی قوانین سفت و سخت تری برای محدودیت در این حوزه اعمال می‌شده است.

فعالیت‌های مربوط به بدنسازی در بخش بانوان تا اطلاع ثانوی ممنوع است

مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در خصوص فعالیت بانوان در رشته‌های متعلق به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اظهار داشت: انگیزه فعالیت بانوان در رشته‌های ذیل فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با دو هدف پرورش مربیان تخصصی بدنساز در رشته‌های ورزشی که در حال حاضر در سطح جامعه ورزش بانوان کشور فعال هستند و همچنین بمنظور استفاده از جامعه عمومی مخاطب بانوان از امکانات و سالن‌های امن بدنسازی برای ارتقا سطح سلامتی در دستور کار معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته و ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: چون مجوز کتبی و قطعی در مورد فعالیت‌ها وجود نداشت، مقرر شد که فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، بصورت موقت فعالیت‌های بانوان را متوقف کند تا پس از بررسی‌های تخصصی، رشته‌های مصوب را بصورت قانونی ابلاغ و در مورد رشته‌هایی هم که بصورت غیرقانونی و زیر زمینی، سلامت بانوان کشور را در معرض خطر قرار می‌دهند، اقدام قانونی توسط مراجع ذیصلاح صورت پذیرد.

با توجه به توضیحات معاون وزیر ورزش در این خصوص مشخص شد که این ممنوعیت همانطور که عنوان شد موقتی است و شرایط رسمیت بخشیدن به این رشته ورزشی در حوزه بانوان در دست بررسی است تا با ایجاد سازوکار‌های لازم و در نظر گرفتن تدابیری به منظور قرار گرفتن در چهارچوب قوانین و عرف اجتماعی کشور به آن به شکل قانونی پرداخته شود و با این سازوکار‌ها به نوعی جلوی فعالیت‌های زیرزمینی در این حوزه که مخاطرات زیادی در پی دارد و آسیب‌های اجتماعی به دنبال آن خواهد بود گرفته شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر