کد خبر: ۴۹۸۷
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
چنانچه مبلغی را به حساب شخص دیگری و خارج از سیستم بیمارستان واریز کنند عملا در آینده هم نمی‌توانند از آن شخص شکایتی داشته باشند چرا که آن‌ها می‌توانند ادعا کنند که حساب به نام پزشک مربوطه نبوده است.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با بیان اینکه دریافت هرگونه مبلغ اضافی و خارج از تعرفه و سیستم بیمارستان قابل قبول نیست، گفت: سیاست وزارت بهداشت ریشه کن کردن و یا به حداقل رساندن این معضل است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وبدا، دکتر علیرضا رحیم نیا مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برخی اظهارات مطروحه درباره پدیده غیراخلاقی و غیرقانونی که پزشک یا اعضای کادر درمان مبلغی را اضافه بر هزینه‌های قانونی از بیمار مطالبه می‌کنند، گفت: قطعا وزارت بهداشت درصورت مواجه با چنین مواردی برخورد خواهد کرد، اما از مردم هم توقع داریم برای جلوگیری از بروز چنین پدیده‌ای ما را همراهی کنند.

وی ادامه داد: عزیزان باید بدانند چنانچه مبلغی را به حساب شخص دیگری و خارج از سیستم بیمارستان واریز کنند عملا در آینده هم نمی‌توانند از آن شخص شکایتی داشته باشند چرا که آن‌ها می‌توانند ادعا کنند که حساب به نام پزشک مربوطه نبوده است.

دریافت هرگونه مبلغ اضافی و خارج از سیستم بیمارستان قابل قبول نیست

دکتر رحیم نیا با تاکید بر اینکه مردم عزیز در وهله نخست حتما به یاد داشته باشند که تحت هیچ شرایطی واریزی خارج از تعرفه اعلام شده نداشته باشند، اظهار کرد: پزشکان خبره‌ای در سیستم‌های دانشگاهی حضور دارند که می‌توانند با اطلاع رسانی به مردم اعلام کنند که لازم نیست برای درمان نزد پزشک خاصی که از آن‌ها درخواست مبلغ اضافه‌ای داشته باشد، بروند.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه ان شاءالله بتوانیم در آینده‌ای نزدیک با این پدیده شوم برخورد کنیم تا نارضایتی‌ها به حداقل برسد، عنوان کرد: مجددا تاکید می‌کنم دریافت هرگونه مبلغ اضافی و خارج از تعرفه و سیستم بیمارستان قابل قبول نیست؛ سیاست وزارت بهداشت ریشه کن کردن و یا به حداقل رساندن این معضل است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر