کد خبر: ۵۰۰۲
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
علیرضا فیروزجا از سوی یکی از معتبرترین سایت‌های اختصاصی در زمینه شطرنج به عنوان «پدیده سال ۲۰۲۱» این رشته ورزشی برگزیده و معرفی شد.

علیرضا فیروزجا، نابغه ایرانی الاصل شطرنج جهان در میان برگزیدگان سال ۲۰۲۱ دو عنوان «پدیده» و دومین شطرنج‌باز برتر را به خود اختصاص داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، این شطرنج‌باز نخبه که مدتی است از ایران خارج شده و برای تیم ملی فرانسه مسابقه می‌دهد از سوی یکی از معتبرترین سایت‌های اختصاصی در زمینه شطرنج به عنوان «پدیده سال ۲۰۲۱» این رشته ورزشی برگزیده و معرفی شد.

وی بدین ترتیب در بخش ستاره‌های آینده شطرنج جهان در میان دیگر برگزیدگان بی رقیب بود و توانست به عنوان پدیده سال ۲۰۲۱ جایگاه نخست را از آن خود کند.

علیرضا فیروزجا پدیده برتر شطرنج جهان شد

علیرضا فیروزجا همچنین در بخش برترین شطرنج‌بازان جهان در سال ۲۰۲۱ موفق شد پایین‌تر از حریف سرشناس نروژی جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد.

مگنوس کارلسن نروژی که اوایل ماه دسامبر گذشته در دبی با برتری در چهارمین مسابقه مقابل یان نپومیانچی، حریف روس جایگاه خود را در صدر رنکینگ جهانی تثبیت کرده بود به عنوان برترین شطرنج‌باز جهان در سال گذشته میلادی دست یافت.

یان نپومیانچی در میان برگزیدگان وب‌سایت تخصصیِ «chess.com» پس از علیرضا فیروزجا در جایگاه سومین شطرنج‌باز برتر جهان قرار گرفته است.

این در حالیست که در رنکینگ ماه ژانویه ۲۰۲۲ شطرنج جهان، دینگ لیرن، استاد بزرگ شطرنج چین پس پایین‌تر از علیرضا فیروزجا در رده سوم قرار گرفته است.

نابغه «ایرانی» شطرنج جهان بدون شک در سال جاری میلادی در پی کم کردن فاصله خود با مگنوس کارلسن نروژی است تا بتواند افتخار صدرنشینی در رنکینگ جهانی شطرنج را نیز به کارنامه حرفه‌ای خود اضافه کند.

علیرضا فیروزجا که در نوجوانی موفق به کسب عنوان «استاد بزرگ شطرنج» جهان شده بود به باور کارشناسان از امید‌های آینده برای کسب جایگاه نخست شطرنج جهان به شمار می‌رود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر