کد خبر: ۵۰۷۹
۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
امروز درگیر یک شبیخون فرهنگی هستیم و دشمن از طریق فضای مجازی هر اطلاعاتی در اختیار جوانان ما قرار می‌دهد و نباید غفلت کنیم چراکه درگیر جنگ واقعی در حوزه روایت‌گری هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گفت: امروز درگیر یک شبیخون فرهنگی هستیم و دشمن از طریق فضای مجازی هر اطلاعاتی در اختیار جوانان ما قرار می‌دهد و نباید غفلت کنیم چراکه درگیر جنگ واقعی در حوزه روایت‌گری هستیم و راهیان نور مهمترین کار آفندی در مقابل این تهاجم‌ها است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، اظهار داشت: نظام اسلامی محصول خون پاک شهداست؛ از این رو در این نظام کسی که در دوران دفاع مقدس بی‌تفاوت بود، نمی‌تواند در مسئولیت‌های حساس منصوب شود.

وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس دوره طلایی تاریخ کشور است و هیچکس به اندازه رهبر معظم انقلاب اسلامی نمی‌توانست، گنج عظیم دفاع مقدس را زنده نگاه دارد. ایستادگی معظم‌له بود که این گنج غنی برای نسل‌های آینده زنده نگاه داشته شود.

وزیر ارشاد: امروز درگیر یک شبیخون فرهنگی هستیم

اسماعیلی خاطرنشان کرد: پدران و مادران شهدا گنج‌های واقعی دوران دفاع مقدس هستند که باید خاطرات آن‌ها از فرزندان شهیدشان ثبت و ضبط شود. امیدوارم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حماسه بزرگ دفاع مقدس را روایت کند.

رئیس شورای هنر با بیان اینکه برکت و معنویت شهدا ناخودآگاه نسل جدید را درگیر می‌کند، تصریح کرد: تشییع شهدای گمنام هر وقت در کشور صورت می‌گیرد، انقلاب اسلامی جان تازه‌ای می‌گیرد و با وجود شرایط سخت معیشتی و شرایط کرونایی مردم پرشکوه‌تر از قبل در مراسم تشییع شهدا حضور پیدا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مرقد شهدای گمنام محل مراجعه عموم مردم شده است، گفت: شجاعت رزمندگان باید بدون اغراق روایت شود، چون هر چه در مورد دفاع مقدس بگوییم، تمام نمی‌شود. دفاع مقدس، انقلاب اسلامی را بیمه کرد و در این دوران بود که ما توانستیم حقانیت انقلاب‌مان را به جهان مخابره کنیم.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع گسترش فرهنگ ایثار و شهادت یکی از سرفصل‌های اصلی کاری وزارتخانه متبوع است.

اسماعیلی در ادامه یادآور شد: امروز درگیر یک شبیخون فرهنگی هستیم و دشمن از طریق فضای مجازی هر اطلاعاتی در اختیار جوانان ما قرار می‌دهد و نباید غفلت کنیم چراکه درگیر جنگ واقعی در حوزه روایت‌گری هستیم و راهیان نور مهمترین کار آفندی در مقابل این تهاجم‌ها است.

وی در پایان گفت: راهیان نور فرزندان ما را بیمه می‌کند، امروز می‌توانیم با زبان هنر و تصویر رشادت‌ها و ایثارگری‌ها را به نسل جوان انتقال دهیم و نسل امروز و آینده را با دفاع مقدس آشنا کنیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر