کد خبر: ۱۰۰۶۸
۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
هیچ کشوری به اندازه ایران انگیزه مخالفت با جنگ را ندارد؛ لذا ایران آمادگی دارد از همه ظرفیت‌های گسترده خود از جمله در عرصه دیپلماتیک برای پایان یافتن جنگ در اروپا بهره بگیرد.

رئیس‌ جمهور با رد ادعا‌های غیر مستند و مغرضانه غربی‌ها و آمریکا درباره مواضع ایران نسبت به جنگ در اروپا، دیدگاه ملت ایران را ایستادن کنار مظلومان دانست و گفت: جمهوری اسلامی آمادگی دارد همه ظرفیت گسترده خود از جمله در عرصه دیپلماتیک را برای پایان یافتن جنگ در اروپا به‌کار گیرد.

به گزارش اکوپل نیوز، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» بعد از ظهر امروز چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «آندژی دودا»، رئیس جمهور لهستان، روابط ایران با هر دو طرف درگیر جنگ در اروپا را تاریخی و همه‌جانبه دانست و با رد برخی ادعا‌های غیر مستند درباره مواضع ایران، آن را ناشی از سیاست‌های مغرضانه کشور‌های غربی و در رأس آن‌ها آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: موضع قطعی ایران از آغاز جنگ در اروپا مخالفت با درگیری و جنگ بوده است.

ابراهیم رئیسی: هیچ کشوری به اندازه ایران انگیزه مخالفت با جنگ را ندارد

رئیس‌ جمهور با اشاره به جنگ ۸ ساله و خسارت‌باری که از سوی آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی و با عاملیت صدام به ایران تحمیل شد، تأکید کرد: هیچ کشوری به اندازه ایران انگیزه مخالفت با جنگ را ندارد؛ لذا جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد از همه ظرفیت‌های گسترده خود از جمله در عرصه دیپلماتیک برای پایان یافتن جنگ در اروپا بهره بگیرد.

استراتژی ملت ایران ایستادن کنار مظلومان است

آیت‌الله رئیسی میزبانی ایران از پناهندگان لهستانی جنگ جهانی دوم را یکی از فراز‌های روابط دو ملت و نشاندهنده دیدگاه و استراتژی ملت ایران در ایستادن کنار مظلومان توصیف و تأکید کرد: در شرایط فعلی هم تهران و هم ورشو باید با ارائه راهکار‌های مناسب به‌دنبال ارتقای سطح تعاملات اقتصادی و تجاری باشند.

دودا: همواره قدردان مهربانی مردم ایران هستیم

«آندژی دودا» رئیس‌ جمهور لهستان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به سوابق طولانی روابط دوستانه کشورش با ایران، مهمان‌نوازی مردم ایران از پناهندگان لهستانی جنگ جهانی دوم را نشانه عمق صمیمیت میان دو ملت و کشور دانست و خاطرنشان کرد: لهستان همواره قدردان مهربانی و نوع‌دوستی مردم ایران هست و خواهد بود.

رئیس‌ جمهور لهستان با تصریح بر این نکته که جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال گسترش و تقویت صلح و ثبات در دنیا بوده است، ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های دوجانبه و بین‌المللی را خواستار شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر