کد خبر: ۱۰۰۸۲
۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۹
آیا الان مطالبه مردم محاکمه روحانی است یا رسیدگی به مشکلات اقتصادی؟ لذا نباید از موضوع اصلی خارج و به فرع بزنیم.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه جبهه استکبار با انقلاب اسلامی تقابل طولانی دارد گفت: آمریکا می‌خواهد قلب خاورمیانه یعنی ایران را تصرف کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طائب عصر روز پنجشنبه در نشست بصیرتی با طلاب حوزه علمیه اهواز که در مسجد اعظم این شهر برگزار شد افزود: سند استراتژی امنیت ملی آمریکا سه بخش دارد که بخش اول آن تبیین وضعیت جهان، بخش دوم تبیین وضعیت آمریکا و بخش سوم اینکه چه کاری باید انجام دهند.

وی ادامه داد: طبق گفته آمریکا، جهان در ۲۵ سال اول قرن ۲۱ باید تبدیل به دهکده ارتباطات شود و یک ناظر بیشتر نداشته باشد تا بر اساس آن راهبرد خود را تبیین کند؛ اگر آمریکا بخواهد که مغز جهان باشد باید قلب جهان یعنی ایران را تصرف کند.

حسین طائب: مردم کمتر به سمت فیلترشکن می‌روند/ الان مطالبه مردم محاکمه «حسن روحانی» نیست

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه هر دولتی که در آمریکا روی کار می‌آید، سند امنیت آن را تغییر می‌دهد گفت: بایدن در سند خود نوشت، دهه جدید، دهه سرنوشت سازی برای آمریکا و جهان بوده و مشخص می‌کند که همگرایی جهانی با آمریکا ماندگار خواهد بود یا اینکه مانند شوروی سابق به سمت فروپاشی می‌رود.

وی افزود: بایدن چندی پیش تاکید می‌کند که یا بر تفکر رقبای خود غلبه کرده و کدخدایی ما اثبات می‌شود یا شاهد تقسیم شدن جهان و بسته شدن پنجره‌های فرصتی بر روی آمریکا خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب گفت: بایدن زمانی که دولت را از ترامپ گرفت با سه چالش روبه رو بود، چالش اول قدرت تجدیدنظر طلبی بود که نظم نوین جهانی را شکل دهد، چالش دوم دولت یاغی و سرکش و گروه‌های فراملی و نبود اعتماد کشور‌های دوست، و چالش سوم نفوذ و تأثیر گذاری جمهوری اسلامی در منطقه است که گفته می‌شود رقابت در دهه جدید، رقابت قدرت‌ها برای سرپرستی جهان است.

وی با اشاره به اینکه اکنون زمان تقابل جبهه استکبار و انقلاب اسلامی است افزود: غربی‌ها به این نتیجه رسیده اند که ایران با وجود مشکلات داخلی پیشرفت داشته و یک مدل حکمرانی ارایه می‌دهد لذا بر این باورند که این کشور یک چالش اساسی برای آنهاست.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران گفت: با توجه به اینکه آمریکایی‌ها در آذر امسال انتخابات حزبی را داشته و همچنین رژیم صهیونیستی هم آبان امسال انتخابات دارد، موساد اعلام کرده اگر توافق هسته‌ای با ایران شکل بگیرد، نتانیاهو برگشته و دوباره جمهوری خواهان برمی‌گردند، لذا معتقدند که مذاکرات تا بعد از انتخابات باید متوقف شود.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها معتقدند که سال ۲۰۲۴ سال سرنوشت سازی برای آن‌ها است بیان کرد: آن‌ها اغتشاشات را هدف‌گذاری کردند و قرار بود این موضوع مهر امسال از دانشگاه با موضوع حجاب و مسایل صنفی شروع شود؛ نیروی انتظامی در این مقطع درگیر مساله اربعین و تامین امنیت مردم بود لذا یک غفلتی در بیان رخ داد و دشمن یک تصویر بزرگ از مساله زن ساخته و بر آن موج سواری کرد.

حجت‌الاسلام طائب گفت: ابتدا مساله را قومیتی کردند و به قوم کرد، لُر، بلوچ و تُرک رسیدند و قرار بود اغتشاشات را به خوزستان آورند که این موضوع با درایت اطلاعات استان جمع شد. طرح خود را جلو برده و در درون زندان درگیری ایجاد کردند که در کل با شکست روبه رو شدند.

دولت انقلابی به دنبال از بین بردن ریشه فساد در کشور است

وی افزود: در جراحی اقتصادی که اتفاق افتاد، ۳۰ میلیارد دلار برای کالا‌های اساسی هزینه کردیم و باید با شتاب تند تهدیدات دشمن را عقب بزنیم و حیات طیبه را برای مردم مهیا کنیم.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دولت انقلابی به دنبال از بین بردن ریشه فساد از طریق تبدیل گردش دلار به ریال است.

وی افزود: ما در کالای اساسی احتیاج به تخصیص دلار نداریم و این پول را تبدیل به ریال کرده و دو سوم آن را مستقیم به جیب مردم می‌ریزیم و یک سوم دیگر را به زیرساخت‌ها می‌بریم تا دیگر فسادی شکل نگیرد؛ البته این جراحی یک فشار اقتصادی به مردم می‌آورد که با گذشت زمان شرایط بهتر می‌شود. با اقداماتی که در زمینه تولید گندم صورت گرفته امسال یا سال بعد در گندم به خودکفایی می‌رسیم.

مشاور عالی فرمانده سپاه خطاب به طلاب گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در توصیه‌های خود می‌فرماید: مراقب باشید ضدانقلاب و دشمن از انقلاب شما هویت زدایی نکند. همچنین در جایی دیگر فرمودند مراقب باشید یاد امام به فراموشی سپرده نشود، زیرا امام (ره) روح انقلاب است.

وی افزود: ما باید مراقب جنگ روانی دشمن باشیم، زیرا می‌خواهند ایران حقیقی را به ایران مجازی تبدیل کنند. ایران حقیقی به یک الگوی جدید دموکراسی در جهان مبدل شده و در حال قدرت گرفتن است که دشمن از آن هراس دارد.

حجت الاسلام والمسلمین طائب گفت: آمریکایی‌ها درصدند تا لذت گرایی جایگزین عدالت شود و برای رسیدن به لذت، حقوق دیگران را زیر پا می‌گذارند. باید مراقب بود که از فتنه تصویر ماندگار درست نکنند، ما باید شبهات را شناخته و شیوه تبلیغ و پاسخگویی را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: فضای مجازی یعنی توانمندی هسته‌ای! اگر از آن بد استفاده شود به یک تهدید تبدیل می‌شود لذا باید این عرصه را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از طلاب مبنی بر اینکه چرا رییس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم محاکمه نمی‌شود افزود: آیا الان مطالبه مردم محاکمه روحانی است یا رسیدگی به مشکلات اقتصادی؟ لذا نباید از موضوع اصلی خارج و به فرع بزنیم. اشکال ما این است که نقاط ضعفی داریم و دشمن از آن تصویرسازی می‌کند و به طور قطع تصویر آن‌ها بزرگتر از واقعیت است.

مشاور عالی فرمانده سپاه بیان کرد: اگر در این مسیر استقامت به خرج دهیم و به نقش خود به درستی عمل کنیم و مبنای ما خدمت به مردم و مبارزه با فساد باشد، حیات طیبه فراهم می‌شود، اما باید ارزش خود را بدانیم که در این عرصه دشمنان ابتدا هویت سوزی و هویت سازی می‌کنند که نخستین گام ایجاد شبهه است.

وی با بیان اینکه شبهه دوم از سوی دشمنان در رابطه با تردید است افزود: دشمن تردید در صداقت را مطرح می‌کنند که مسوولان راست نمی‌گویند و تصویری که از فساد می‌سازند بزرگتر از خود فساد است تا سبب ترس، تردید، گسست و ترویج کینه و نفرت شود و به سمت تقابل و شکست اقتدار برود وباید با آن مقابله کنیم و آن را خنثی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین طائب بیان کرد: امروز دشمن به این نتیجه رسیده که نمی‌تواند کاری کند البته دوباره اقدامات خود را از سر می‌گیرد.

وی هویت سازی دشمن را دارای ۶ مرحله "زیر ساخت ارتباطی با مخاطبان"، "تبلیغ لذت گرایی"، " سبک زندگی غربی"، "شبکه سازی"، "هیجان سازی" و "تخلیه هیجان با خشونت ضد حکومت" بیان کرد که همگی آن‌ها با حضور مردم در صحنه با شکست روبه‌رو شد.

وی با اشاره به اینکه باید در خدمت رسانی و رفع موانع مردم گام برداریم تا ماندگاری آن‌ها در پای اصول بیشتر باشد افزود: مبارزه با فساد رقمش صعودی است، اما تصویر آن نزولی جلوه داده می‌شود لذا مبلغان ما باید روی این موضوع بیشتر کار کنند. به عنوان مثال سریال گاندو به خوبی با زبان فیلم این موضوع را برای مردم بیان کرد.

مشاور عالی فرمانده سپاه گفت: سیستم‌های امنیتی به اقتضا افراد با بازیگران و ورزشکارانی که چهره آن‌ها در اغتشاشات نمایان شد، برخورد می‌کند، اما نحوه رفتار با این موضوع باید حکیمانه باشد، چون این افراد طرفدارانی دارند؛ البته در این بین برخی‌ها پذیرفتند و آمدند جبران کردند، اما برخی‌ها همچنان وابسته استکبار هستند.

وی درباره استفاده از شبکه‌های اجتماعی در زمان بروز اغتشاشات اخیر نیز بیان کرد: استفاده از پهنای باند در زمان واتساپ مشخص بود. الان ظرفیت کوچ پیام رسان‌های داخلی پنج برابر افزایش یافته و خیلی کمتر به سمت فیلترشکن می‌روند، اما در کل اگر بتوان ظرفیت‌های لازم را در پیام رسان‌های داخلی ایجاد کرد، استقبال مردم بیشتر خواهد بود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر