کد خبر: ۱۰۰۹۱
۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه ما شرمنده مرغ داران و دامداران هستیم افزود: باید از این عزیزان که مردانه در این عرصه ایستاده و مقاومت می‌کنند قدردانی کنیم.

وزیر جهادکشاورزی گفت: دولت به دنبال این است که شرایطی فراهم شود که دیگر در صادرات دام هیچ محدودیتی ایجاد نشود.

‍ به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا؛ سید جواد ساداتی نژاد در نشستی با فعالان دام و طیور استان سمنان با اشاره به تامین کود و نهاده‌ها برای دامداران و کشاورزان اظهار کرد: کود پاییزه در کشور تامین شده و در این زمینه هیچ کمبودی نداریم.

وزیر جهادکشاورزی: شرمنده مرغ داران و دامداران هستیم

وی با بیان اینکه ما شرمنده مرغ داران و دامداران هستیم افزود: باید از این عزیزان که مردانه در این عرصه ایستاده و مقاومت می‌کنند قدردانی کنیم.

این عضو کابینه سیزدهم وعده داد: وزارت جهادکشاورزی تلاش خواهد کرد تا مشکلات این قشر پر تلاش کشور را برطرف کند.

ساداتی نژاد گفت: در سال گذشته اصلاح قیمت مرغ به درستی در سطح کشور انجام شد که نشان می‌دهد مسئولان در این زمینه از اشرافیت و اطلاعات کافی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه در صنعت مرغداری، بدهی‌هایی داشتیم که بخش اعظم این بدهی‌ها با نهاده تهاتر شد افزود: در بحث اصلاح قیمت با اتحادیه‌ها در حال رایزنی هستیم.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: به هیچ وجه ما کمبودی در خصوص نهاده‌های دامی نداریم، بلکه مشکل بر سر قیمت نهاده‌ها است.

وی ادامه داد: موضوع خرید دام مازاد عشایری و روستایی و تهاتر آن با نهاده‌های دامی از هفته آینده به انجام خواهد رسید.

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به مشکلات حوزه دامداری و تلاش‌ها برای رفع آن گفت: به دنبال آن هستیم که دیگر صادرات دام را ممنوع و محدود نکنیم.

وی گفت: شرکت‌های بزرگ بازرگانی استان سمنان می‌توانند به صورت مستقل و اختصاصی نیاز استان به نهاده‌های دامی را تامین کنند تا به این صورت خود استان تامین کننده نیاز دامداران باشد.

ساداتی نژاد با اشاره به مطالبات حوزه دام و طیور استان افزود: در صورت وجود سرمایه گذار بخش خصوصی، با اعطای تسهیلات از بانک کشاورزی آماده اعطای مجوز کشتارگاه در استان سمنان هستیم.

وزیر جهادکشاورزی بر لزوم حمایت بیشتر از کشاورزان تاکید و از بانک‌ کشاورزی خواست: با خرده مالکان مهربانانه رفتار کند.

عسکری، رییس کمیسیون‌ کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز در جمع فعالان بخش کشاورزی گفت: مشکلاتی همچون خشکسالی و نیاز شدید به تامین نهاده‌های دامی از جمله مشکلات کشور در حوزه دامداری است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در شرایطی قرار داشت که الزاما می‌بایست جراحی اقتصادی در کشور را به انجام رساند افزود: برای حل مشکل بخش کشاورزی، طرح دو فوریتی ارایه گردیده که وزارت جهاد کشاورزی با فروش سی هزار میلیون تومان از اموال منقول و غیر منقول خود، مشکل تامین نهاده‌ها و... را برطرف کند.

این نماینده مجلس با اشاره به تامین نهاده‌های دامی در کشور تصریح کرد: ۲۴ کشتی حامل نهاده‌های دامی هم اینک در بنادر کشور پهلو گرفته اند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر