کد خبر: ۱۰۰۹۴
۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
اینکه گفته می‌شود افرادی در اوین روی مین رفتند مطلقا صحت ندارد و موضوع ندامتگاه اوین ارتباطی با اغتشاشات نداشت.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با تاکید بر اینکه انفجار مین در زندان اوین صحت ندارد، گفت: موضوع زاهدان مساله مستقلی است که ۱۵۰ نفر از اراذل به اموال عمومی و مغازه‌های حتی اهل سنت حمله کردند و اکنون آنجا آرام است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، سید محید میراحمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران درباره فراخوان‌های اخیر و وضعیت دیروز در زاهدان گفت: وضعیت استان‌ها خوب است و اغتشاشاتی که ناآرامی شهری به همراه داشته باشد، نداریم و بیشتر تحرکات ایذایی در برخی شهرستان‌ها است.

وی افزود: تجمع مختلف در برخی دانشگاه‌ها هست که هر روز روند کاهشی دارد و اغتشاشات روز‌های آخر خود را طی می‌کند.

میراحمدی: زاهدان آرام است /انفجار مین در زندان اوین صحت ندارد

معاون وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان به دنبال برافروختن و دامن زدن به اغتشاشات هستند، اظهار داشت: آن‌ها روی امروز شنبه تمرکز کردند و فراخوان‌های زیادی دادند، اما تاکنون در هیچ نقطه تجمعی نداشتیم و چهارشنبه گذشته هم چنین بود که مشکلی نداشتیم.

میراحمدی با مجزا خواندن وضعیت زاهدان گفت: زاهدان مساله مستقلی است که ۱۵۰ نفر از اراذل به اموال عمومی و مغازه‌های حتی اهل سنت حمله کردند که اکنون آنجا آرام است.

مکان‌هایی ویژه تجمعات مشخص می‌شود

دبیر شورای امنیت کشور درباره اینکه آیا مکان‌هایی برای تجمعات قرار است معین شود، گفت: دستورالعمل‌هایی در حال بررسی است و بر اساس آن مختصات مکان‌ها بررسی شده و سپس مکان‌ها مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا این مکان‌ها قرار است فقط برای تهران در نظر گرفته شود یا اینکه مشمول شهرستان‌ها هم می‌شود، ادامه داد: البته این دستورالعمل‌ها در حال بررسی است و وقتی قطعی شود برای کل کشور در نظر گرفته خواهد شد.

موضوع اوین ارتباطی به اغتشاشات نداشت

وی همچنین با اشاره به اتفاقات در زندان اوین گفت: اینکه گفته می‌شود افرادی در اوین روی مین رفتند مطلقا صحت ندارد و موضوع ندامتگاه اوین ارتباطی با اغتشاشات نداشت.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور افزود: بندی که این اتفاق افتاد بند سارقان بود که تصور کردند با توجه به اتفاقات سطح شهر، نیروی حفاظت زندان روی اغتشاسات شهری تمرکز دارند و با این تصور این نقشه را طراحی کردند با ایجاد اغتشاش در زندان فرار کنند.

میراحمدی ادامه داد: این اتفاق به سرعت مدیریت شد و ربطی به اغتشاشات نداشت البته ارتباط غیر مستقیم این بود، چون نیرو‌های امنیتی درگیر اغتشاشات هستند، پس می‌توانند از زندان فرار کنند. چون در بند سیاسی و بند بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر این اتفاق نیفتاد پس ارتباط مستقیم نداشت.

میراحمدی خاطرنشان کرد: کشته شدگان همان تعداد اعلام شده است و کسی هم از زندان فرار نکرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر