کد خبر: ۱۰۲۴۴
۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸
میزان ذخایر سد‌های پنج‌گانه تامین کننده آب استان تهران ۲۷۷ میلیون مترمکعب است که حجم آب این سد‌ها ۲۱ درصد نسبت به‌روز مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: در حال حاضر میزان ذخایر سد‌های پنج‌گانه تامین کننده آب استان تهران ۲۷۷ میلیون مترمکعب است که حجم آب این سد‌ها ۲۱ درصد نسبت به‌روز مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت نیرو، علیرضا ارسطویی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: از مجموع ظرفیت ۱۸۸۸ میلیون متر مکعبی پنج سد تامین کننده آب شرب استان تهران، ۲۷۷ میلیون متر مکعب آب پشت سد‌ها ذخیره شده و بیانگر این است که تنها حدود ۱۴.۶۷ درصد از ظرفیت کلی سد‌های پنج‌گانه تامین کننده آب استان تهران پر است.

کاهش ۲۱ درصدی ذخایر سد‌های تهران نسبت به سال گذشته

ارسطویی، حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر را حدود ۳۹ میلیون مترمکعب اعلام و اظهار کرد: این میزان در روز مشابه سال گذشته ۵۳ میلیون مترمکعب بوده است؛ همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از ۱۸۲ میلیون مترمکعب سال گذشته به ۱۵۷ میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار سال گذشته ۲۱ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی ۱۷ میلیون مترمکعبی فعلی، ۴ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد و حجم آب سد ماملو نیز از ۷۴ میلیون مترمکعب سال گذشته به ۴۶ میلیون مترمکعب رسیده است، این در حالی است که حجم ذخیره آب سد لتیان در مقایسه با حجم ۲۲ میلیون متر مکعبی روز مشابه سال گذشته با کاهش ۵ میلیون متر مکعبی، امسال به ۱۷ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی در خصوص میزان بارش‌ها نیز گفت: میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون ۳۱.۴ میلی‌متر ثبت شده که این میزان در سال گذشته ۶۸.۱ میلی‌متر بوده است؛ بر این اساس میزان بارش‌ها نسبت به سال آبی قبل آن ۵۴ درصد و نسبت به بلندمدت ۶۰ درصد کاهش یافته است.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان خاطرنشان کرد: از همه شهروندان درخواست می‌شود که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند تا بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشکلی جهت تأمین مطمئن و پایدار آب نداشته باشیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر