کد خبر: ۱۰۲۵۱
۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
۲۰ درصد عرضه خودروسازان به دارندگان خودروی فرسوده و ۵۰ درصد به طرح جوانی جمعیت اختصاص پیدا می‌کند و ۳۰ درصد هم در بورس عرضه می‌شود.

پیرامون بحث‌های مطرح شده در خصوص حذف متقاضیان عادی از طرح‌های قرعه‌کشی فروش خودروسازان، سخنگوی وزارت صمت در مورد برنامه عرضه خودرو در بازار گفت:۲۰ درصد عرضه خودروسازان به دارندگان خودروی فرسوده و ۵۰ درصد به طرح جوانی جمعیت اختصاص پیدا می‌کند و ۳۰ درصد هم در بورس عرضه می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، امید قالیباف گفت: خودروسازان موظف هستند در عرضه خودرو‌های خود، طرح جوانی جمعیت و تخصیص خودرو‌های فرسوده را رعایت کنند و بقیه محصولات را به بورس عرضه کنند، این شرط برای خودروسازان در نظر گرفته شده است و بر آن نیز نظارت می‌شود.

سخنگوی وزارت صمت افزود: طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ خودروسازان باید ۱۰ درصد از سهم قرعه‌کشی خودرو را به خودروی فرسوده اختصاص می‌دادند، اما از آن‌جایی که طی شش ماه نخست سال خودروسازان این کار را انجام ندادند، بنابراین تصمیم بر این شد که تا پایان سال خودروسازان به جای ۱۰ درصد ۲۰ درصد از سهم قرعه‌کشی را به خودرو‌های فرسوده اختصاص دهند و اکنون نیز موظف هستند حتی در صورت عرضه در بورس این طرح را هم اجرا کنند.

۵۰ درصد خودرو‌های تولیدی به طرح جوانی جمعیت اختصاص یافت

وی تشریح کرد: در زمان حاضر برنامه عرضه خودرو اینگونه است که اگر خودروسازی قرار است ۱۰۰۰ دستگاه خودرو عرضه کند، باید ابتدا ۲۰ درصد از آن را به دارندگان خودروی فرسوده و ۵۰ درصد به طرح جوانی جمعیت اختصاص دهد؛ باقی‌مانده ۱۰۰۰ دستگاه یعنی ۳۰ درصد هم در بورس عرضه می‌شود؛ بنابراین عرضه خودرو در بورس اختلالی در عرضه خودرو به دارندگان خودروی فرسوده و مادران دارای دو فرزند و بیشتر، ایجاد نمی‌کند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر