کد خبر: ۱۰۶۴۴
۰۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
یک کیف دستی مینیاتوری که در نوک انگشت دست جا می‌شود در یک حراج آنلاین به قیمت بیش از ۶۳ هزار دلار فروخته شد.

یک کیف دستی مینیاتوری که در نوک انگشت دست جا می‌شود در یک حراج آنلاین به قیمت بیش از ۶۳ هزار دلار فروخته شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز؛ این کیف سبز مایل به زرد فلورسنت، که به سختی برای چشم انسان قابل مشاهده است، بر اساس طرح محبوبی از شرکت کالای لوکس «لویی ویتون» ساخته شده و کار یک مجموعه هنری در بروکلین نیویورک است.

گروه سازنده، این اثر را با ابعاد تنها ۶۵۷ در ۲۲۲ در ۷۰۰ میکرون یک «کیف دستی میکروسکوپی» خوانده و گفته این کیف «از یک دانه نمک کوچک‌تر و به اندازه‌ای باریک است که می‌تواند از سوراخ سوزن عبور کند».

کیف‌دستی «کوچک‌تر از دانه نمک» ۶۳ هزار دلار فروش رفت

این وسیله با استفاده از روش «پلیمریزاسیون دو فوتونی» ساخته شده است، یک فناوری ساخت وسایل که برای چاپ سه‌بعدی قطعات پلاستیکی در مقیاس میکرو استفاده می‌شود.

این محصول در کنار یک میکروسکوپ مجهز به نمایشگر دیجیتالی فروخته شد که از طریق آن می‌توان کیف را مشاهده کرد. خانه حراج آنلاین متعلق به موسیقیدان آمریکایی فارل ویلیامز این کیف را به معرض فروش گذاشته بود.

گروه هنری «ام‌اس‌سی‌اچ‌اف» (MSCHF) که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است پیشتر به خاطر پروژه‌های هنری خود که غالبا مضمون تمسخر یا انتقاد از نام‌های تجاری معروف را دارد، در دنیای هنر شناخته شده است.

این گروه گفته است که علاقه صنعت مد به کیف‌های کوچک باعث شده که آن‌ها «به طور پیوسته انتزاعی‌تر» شوند تا جایی که این وسیله کاربردی «صرفاً به یک نشان تجاری تبدیل شود».

در بیانیه این گروه آمده است: «کیف‌های دستی چرمی کوچک برای حمل شدن به دست نیاز داشتند، چیزی که حالا رفته رفته با طراحی‌های جدید به یک اسباب مزاحم تبدیل شده است. کیف دستی میکروسکوپی این ایده را به غایت خود می‌رساند؛ یک وسیله کاربردی به جواهر تزئینی تبدیل می‌شود و تمام عملکرد فرضی آن دود می‌شود و از بین می‌رود.»

قبل از این، یک پروژه هنری این گروه به نام «کفش‌های شیطان» خبرساز شده بود. در این طرح ۶۶۶ جفت کفش کتانی نایکی، به نشانه نماد شیطان، همراه با قطرات خون واقعی انسان در کف آن‌ها تولید شده بود. نایکی از این گروه شکایت کرد، هر چند در نهایت این اختلاف خارج از دادگاه حل و فصل شد.

در سال ۲۰۲۱ نیز این گروه چهار کیف دستی لوکس «برکین» را پاره کرد تا با آن‌ها صندل بسازد.

گزارش خطا
برچسب ها: کیف حراج
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر