کد خبر: ۱۰۶۷۹
۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹
شاه کبرا می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۳ فوت رشد کند و به ۱۸ فوت طول می‌رسد، اما مامبای سیاه بین ۶ تا ۹.۵ فوت به طور متوسط رشد می‌کند و به حداکثر طول حدود ۱۴ فوت می‌رسد.

مامبای سیاه و سفید به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از سریعترین مار‌ها محسوب می‌شود. آن‌ها می‌توانند با سرعت ۷ تا ۱۲ مایل در ساعت و حتی به ادعای برخی منابع ۲۰ مایل در ساعت حرکت کنند.

همه مردم از مار‌های سمی در سراسر جهان وحشت دارند. فقط چهار گونه از مار‌ها در شبه قاره هند هر ساله ۵۰ هزارنفر را می‌کشند. با این حال، مار‌ها بیشتر احتمال دارد که یکدیگر را به عنوان یک منبع غذایی هدف قرار دهند تا اینکه بخواهند یک فرد را بکشند.

چه اتفاقی می‌افتد اگر دو گونه از مرگبار‌ترین مار‌ها در جهان مقابل هم قرار بگیرند؟ مثلا یک شاه کبرا در مقابل مامبای سیاه. فکر می‌کنید کدام یک برنده این نبرد مرگبار خواهد بود.

تعداد بازدید : 19

اما از نظر اندازه شاه کبرا بسیار بزرگتر از مامبای سیاه و سفید است. شاه کبرا بین ۱۰ تا ۱۵ پوند وزن دارد، در حالی که مامبای سیاه وزنی حدود ۳.۵ تا ۴.۵ پوند وزن دارد.

همچنین شاه کبرا می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۳ فوت رشد کند و به ۱۸ فوت طول می‌رسد، اما مامبای سیاه بین ۶ تا ۹.۵ فوت به طور متوسط رشد می‌کند و به حداکثر طول حدود ۱۴ فوت می‌رسد. از این نظر شاه کبرا دارای مزیت اندازه است.

عوامل کلیدی در مبارزه بین یک شاه کبرا و یک مامبای سیاه چیست؟ شاه کبرا از اندازه خود برای غلبه بر مار‌های کوچکتر استفاده می‌کند.

در این نبرد، شاه کبرا در مقابل مامبای سیاه از عوامل کلیدی خود که توانایی مبارزه، سرعت، دفاع است بهره می‌برد. با بررسی هر یک از این عناصر متوجه خواهید شد که مار پیروز این جنگ کدام است.

گزارش خطا
برچسب ها: مار حیوان
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر