کد خبر: ۱۰۶۸۶
۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳
وزیر اطلاعات گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی کشور جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد، انگلیس و دیگر کشور‌ها در اختیار دارند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی کشور جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد، انگلیس و دیگر کشور‌ها در اختیار دارند، گفت: بیش از ۵۰ سرویس اطلاعاتی برای مقابله با انقلاب اسلامی میز ایران را در ساختار خود ایجاد کرده اند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان امنیت و شهدای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سخنان فرمانده معظم کل قوا و مقام معظم رهبری در مورد سپاه مایه افتخار است و عنوان بزرگترین سازمان ضدتروریستی جهان، ویژگی جدیدی است که رهبر عزیزمان به سپاهی که همه جانبه جذاب و در مسیر پیشرفت نقش موفقی دارد، اضافه فرمودند.

وزیر اطلاعات با اشاره به چهار توصیه رهبر معظم انقلاب؛ وحدت، مشارکت، خدمت، کار شبانه‌روزی و جهادی همراه با امیدبخشی و شوق در جامعه افزود: امیدواریم انقلابمان و پیشرفتی که به تعبیر معظم‌له به‌سوی قله‌ها است را با همت و قدرت ادامه دهیم. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دارای چنین جایگاهی است و ما به همراهی و هم‌رزمی با این نهاد بزرگ افتخار می‌کنیم.

وزیر اطلاعات: جاسوسانی از فرانسه، انگلیس و سوئد در اختیار داریم

بیش از ۵۰ سرویس اطلاعاتی میز ایران را در ساختار خود ایجاد کرده‌اند

حجت‌الاسلام خطیب بیان کرد: دشمن در هر شرایطی دست از سر این انقلابی که توانسته به عنوان یک قدرت در دنیا مطرح شود، برنداشته و بیش از ۵۰ سرویس اطلاعاتی که میز ایران را در ساختار خود با هدف مقابله با یک قدرت جدیدی که در سطح جهان مطرح است، طراحی کرده‌اند، در این شرایط، قدرت مطلق آمریکا در منطقه به دست جهادگران و سپاهیان با شکست روبه‌رو شده و همواره به دنبال این است که بتواند راهی برای جبران آن پیدا کند.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: وزارت اطلاعات با کمک جامعه اطلاعاتی و با مشارکت و هم‌افزایی فعالی که با سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب ایجاد کرده، تلاش می‌کند در مبارزه با آنچه را که دشمن تحت عنوان براندازی و تروریسم و تشویق و ترغیب آن‌ها چه در قالب‌های گروهکی و چه در قالب‌های مذهبی، تجزیه‌طلبانه و قومی برنامه‌ریزی می‌کند، مقابله کند، بنابراین موارد فوق یکی از مهم‌ترین مأموریت‌هایی است که به عهده جامعه اطلاعاتی بوده و یکی دیگر از این‌ها، مبارزه با رژیم صهیونیستی است که فعالیت‌های خود را بر این متمرکز کرده تا بتواند محور مبارزه و مقابله علیه ایران باشد.

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی گفت: باید بتوانیم انسجام و هم‌افزایی خود را با اشراف اطلاعاتی و جهاد تبیین باهم تلفیق کنیم. این انسجامی که در این دولت مردمی ایجاد شده، توانسته شرایط جدیدی را در منطقه تعریف کند و خیلی از فتنه‌ها و توطئه‌ها را تبدیل به شرایط بازدارنده نماید.

وزیر اطلاعات با اشاره به نقش آمریکا در شکل گیری داعش و ارتباط عوامل آن‌ها با رژیم صهیونیستی گفت: حدود ۲۰۰ نفر از آن‌ها که وارد کشور شده و به دنبال تحرکات ایذایی و بی‌ثبات‌سازی در سطح کشور، منطقه و در ایام اربعین در عراق بودند، اما با برخورد‌ها و دستگیری‌های اخیر، شاهد خنثی‌سازی اکثریت آن‌ها هستیم.

جاسوسانی از فرانسه، سوئد، انگلیس و کشور‌های متعدد دیگر در اختیار داریم

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به توانمندی دستگاه‌های اطلاعاتی افزود: امروز قدرت دستگاه‌های اطلاعاتی کشور به نحوی است که جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد، انگلیس و کشور‌های متعدد دیگری را در اختیار دارند و حتی بعضی از آن‌ها علی‌رغم فشار‌هایی که آوردند به اعدام محکوم شدند و حکم در مورد آن‌ها اجرا شد که این اقدامات مدیون هماهنگی و همراهی است که در تشکیلات جامعه اطلاعاتی به وجود آمده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به بحران‌های درونی رژیم صهیونیستی گفت: شرایطی که هرروزه رژیم صهیونیستی با آن مواجه است نتیجه سرمایه مقاومتی است که با تلاش شهید سلیمانی پایه گذاری شده است. رژیم صهیونیستی که روزی ادعا می‌کرد چهارمین قدرت دنیا است، امروز از اضمحلال درونی خودش سخن می‌گوید. از رئیس‌جمهور تا مسؤولین دیگرش، همه سخن از این می‌گویند که این رژیم در حال فروپاشی است.

حجت‌الاسلام خطیب گفت: عملیات مشترکی که بین سپاه، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در مقابله با حوادثی همچون اصفهان و حادثه تروریستی اخیر شیراز با هدف ایجاد امنیت و آرامش در جامعه عملی شد، از افتخاراتی است که در این دولت شامل حال مجموعه‌ها شده و امروز راهبرد دشمن در جهت برخورد و ایجاد بحران، فقط درصحنه اقدامات تروریستی و جاسوسی نیست، بلکه تلاش می‌کند آن را در صحنه‌های اجتماعی به اشکال مختلفی بروز بدهد.

وی خاطرنشان کرد: یکسری از آن‌ها را در صحنه‌های اغتشاشات سال گذشته دیدید. در شرایط جدید دشمن تلاش می‌کند با استفاده از بهائیت، نارضایتی‌ها، حرکت‌های صنفی و جریانات سیاسی که جهت‌گیری فتنه و تغییر را زمزمه می‌کنند، به مسیری برود که اثرگذاری اجتماعی و بحران‌سازی‌ها به نحوی شکل گیرد که در بدنه جامعه گسترش پیدا کند. برای همین است که حضور فعال سپاه و بسیج در مشارکت و در خدمت به مردم می‌تواند نقش امیدبخش و شوق‌آفرینی را ایجاد کند.

مهمترین نقشه دشمن بی ثبات سازی و کاهش مشارکت در انتخابات است

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه مهمترین نقشه دشمن بی‌ثبات‌سازی و کاهش مشارکت در انتخابات است، اظهار داشت: هرچند برای سالگرد اغتشاشات هم برنامه‌هایی دارند، اما هدف اصلی آن‌ها امسال انتخابات است و باید سعی و تلاش همه مجموعه‌ها در جهتی باشد که بتواند اقتدار و پیروزی بزرگ را فراهم کنند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اهمیت جایگاه جهاد تبیین گفت: ما عملاً در جنگ سایبری نیاز داریم به اینکه در بخش جهاد تبیین و رسانه تقویت مضاعفی داشته باشیم و امروز با کمک و همت همه یگان‌هایی که در این جهت فعال هستند مخصوصاً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شاهد این هستیم که در مقابله سایبری، در آفند و جنگ تهاجمی موفقیت‌های بزرگی را به دست آوردیم.

حجت الاسلام خطیب یادآور شد: ما هر آنچه داریم از وحدت و مشارکت و هم‌افزایی است که بین دستگاه‌ها ایجاد شده و از اطاعتی است که از رهنمود‌ها و فرامین رهبر حکیم و فرزانه‌مان داریم که طبیعتاً می‌تواند قدرت نظام را تقویت کند و اقتدار آن را به‌سوی قله‌های پیروزی پیش ببرد. تکیه شما به این کلامی که رهبر عزیزمان در پیام به نشست مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه فرمودند که همکاری، هم‌افزایی مجموعه‌ها، مجاهدت است و آن را جهاد نامیدند و بیان، تبلیغ و ترویج آنچه را که دستاورد دستگاه‌های مختلف نظام، دولت، قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی، نیرو‌های مسلح و جامعه اطلاعاتی است امروز می‌تواند یکی از راه‌های امید و شوق و در جامعه ما باشد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر