کد خبر: ۱۰۶۹۱
۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸
بیش از ۱۱۰هزار ملک گرانقیمت، مشمول اخذ مالیات شناخته شده اند که باید با همکاری سازمان‌های امور مالیاتی و ثبت اسناد و املاک کشور، مالکان آن‌ها بطور دقیق شناسایی و احصا شوند.

جلسه هماهنگی اجرای قانون شناسایی مالکان املاک گرانقیمت با حضور مسئولان سازمان امور مالیاتی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به میزبانی دیوان محاسبات کشور برگزار شد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از دیوان محاسبات کشور؛ در این نشست، ابراهیم میرانزاده معاون فنی دادستانی در این نهاد نظارتی، با اشاره به اینکه براساس بند «ق» تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ و بند «ع» تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲، سازوکار نحوه دریافت مالیات از املاک گرانقیمت مشخص شده است، افزود: مسلم است که سازمان امور مالیاتی به تنهایی قادر به شناسایی املاک گرانقیمت نیست چراکه سازوکار شناسایی مودیان این مالیات تاحدی مشکل بوده و مستلزم همکاری‌های میان دستگاهی است.

شناسایی ۱۱۰ هزار خانه لوکس برای دریافت مالیات

معاون فنی دادستان دیوان محاسبات در ادامه اظهار داشت: شناسایی صحیح و دقیق مالکان اینگونه املاک، مهمترین گام در این مسیر محسوب می‌شود که نیازمند همیاری و مساعدت مسئولان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و این جلسه هم در همین راستا تدارک دیده شده است.

میرانزاده با تاکید بر اینکه باید با تعامل بیش از پیش، تمام تلاش خود را در وصول حقوق مالیاتی این بند از بودجه بکار بگیریم، خاطر نشان کرد: بهانه گیری‌ها و دلایل غیرمتقن دستگاه ها، نباید مانع از تحقق این حکم بودجه‌ای شود و تمام هنر ما آن است که با متصل نمودن دو ابزار «اطلاعات» و «اقدام» به یکدیگر، فرآیند را به پیش ببریم.

گفتنی است در ادامه این جلسه معاون فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین مدیرکل ارزیابی فرآیند‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی، به بیان دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداخته و راهکار‌های شناسایی این قبیل مودیان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

شایان ذکر است، بر طبق یافته‌های هیات دهم حسابرسی دیوان محاسبات کشور، بیش از ۱۱۰هزار ملک گرانقیمت، مشمول اخذ مالیات شناخته شده اند که باید با همکاری سازمان‌های امور مالیاتی و ثبت اسناد و املاک کشور، مالکان آن‌ها بطور دقیق شناسایی و احصا شوند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر