کد خبر: ۱۰۷۸۲
۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶
آلبانی از دادن ویزا به تیم‌های ملی کشتی ایران خودداری کرد تا ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان غایب بزرگ باشد.

در شرایطی که آلبانی به عنوان میزبان امسال رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان از دادن ویزا به تیم‌های ایران خودداری کرده است، این کشور به عنوان میزبان سال آینده این مسابقات نیز انتخاب شده است.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایسنا؛ رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان از روز دوشنبه به میزبانی تیرانا پایتخت آلبانی آغاز می‌شود.

این رقابت‌ها ابتدا قرار بود در تامپره فنلاند برگزار شود، اما به دلیل خودداری میزبان از دادن ویزا به تیم‌های روسیه و بلاروس به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین، اتحادیه جهانی کشتی میزبانی فنلاند از این رقابت‌ها را لغو کرد. در شرایطی که ۳ کشور مصر، مقدونیه و آلبانی کاندیدای میزبانی این مسابقات شدند، در نهایت میزبانی این رقابت‌ها را به آلبانی واگذار کرد.

آلبانی به کشتی‌گیران ایران ویزا نداد

این مسابقات در شرایطی برگزار می‌شود که آلبانی در اقدامی غیر ورزشی از دادن ویزا به تیم‌های ملی کشتی ایران خودداری کرد تا ایران به عنوان مدافع عنوان قهرمانی غایب بزرگ این رقابت‌ها باشد.

اما در سایت اتحادیه جهانی کشتی این کشور به عنوان میزبان سال آینده رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان نیز معرفی شده و باید دید با توجه به اقدام اخیر این کشور در ندادن روادید به تیم ایران و اعتراض جدی فدراسیون کشتی نسبت به این اقدام، آیا آلبانی برای سال آینده نیز میزبان این رقابت‌ها خواهد بود یا اتحادیه جهانی کشتی کشور دیگری را به عنوان میزبان مسابقات معرفی خواهد کرد.

رقابت‌های کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۴ از ۳۰ مهر سال آینده برگزار می‌شود و آلبانی به عنوان میزبان مسابقات معرفی شده است.

همچنین رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۲۴ از ۱۹ تا ۲۵ آگوست سال آینده به میزبانی بوینس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار می‌شود و رقابت‌های کشتی قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۴ نیز از ۲ تا ۸ سپتامبر به میزبانی شهر پونته ودرا در اسپانیا برگزار خواهد شد.

رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در حالی از دوشنبه در آلبانی برگزار می‌شود که این کشور از صدور ویزا برای اعضای تیم کشتی ایران خودداری کرده است و این مسابقات بدون حضور مدافع عنوان قهرمانی برگزار خواهد شد. نکته اینکه آلبانی میزبان دوره بعدی این مسابقات نیز خواهد بود.

میزبانی این دوره از رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در ابتدا به فنلاند اعطا شده بود، اما پس از اعلام رسمی این کشور در عدم صدور روادید برای نمایندگان کشور‌های روسیه و بلاروس به دلیل جنگ اوکراین، فدراسیون جهانی کشتی میزبانی را به آلبانی واگذار کرد.

فدراسیون کشتی در این رابطه اطلاعیه‌ای منتشر کرد: «علی‌رغم پیگیری‌های رسمی و غیررسمی فدراسیون کشتی از مبادی ذی‌ربط و قول‌های همکاری از سوی فدراسیون کشتی آلبانی و همچنین پیگیری‌های فدراسیون کشتی ایران از اتحادیه جهانی کشتی، کشور آلبانی به دلایل سیاسی از دادن ویزا به جوانان برومند کشورمان که شانس اول قهرمانی در این مسابقات محسوب می‌شدند، خودداری کرد.»

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر