کد خبر: ۱۰۸۴۰
۰۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱
معاون فنی سلازمان پدافند غیرعامل کشور اعلام کرد:
معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: سال گذشته ۱۰ حمله اساسی سایبری به زیرساخت‌های کشور را متوقف کردیم.

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: سال گذشته ۱۰ حمله اساسی سایبری به زیرساخت‌های کشور را متوقف کردیم و توانستیم از ۳۰۰ محصول دانش بنیان بومی سازی شده این صنعت محافظت کنیم.

به گزارش اکوپل نیوز، عباس خیراتی امروز در سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی شهر، هدف اصلی دشمنان را ایجاد بحران در ایران و وارد کردن ضربه اساسی به امنیت ملی کشور اعلام کرد و افزود: اهمیت کلیدواژه امنیت تا آنجاست که بدون آن اقتصاد، اشتغال پایدار و کار‌های عظیم زیربنایی، علم و فرهنگ، دانش، سلامت و رفاه بی معنا خواهد بود.

وی اضافه کرد: دشمن با ایران قوی مخالف است، هدف اصلی دشمنان در مقابل ایرانی که روحیه امیدبخش به مردم مظلوم فلسطین تزریق می‌کند، نابودی و مخدوش کردن امنیت آن است تا به استحکامات درونی آن ضربه بزند و در زندگی مردم اختلال ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب و نظام با جنگ ترکیبی با ایران مقابله می‌کنند، اظهارکرد: از منظر پدافند غیرعامل جنگ ترکیبی را از چند منظر و لایه می‌توان بررسی کرد، منظر نخست تهدید لایه‌های خاکستری سایبری است که در آن دشمن تلاش دارد با نفوذ در زیرساخت‌ها جای پای خود را باز کند.

خنثی سازی ۱۰ حمله سایبری به زیرساخت‌های کشور

خیراتی ادامه داد: در لایه دوم با عملیات سایبری تلاش می‌کند خدمت رسانی زیرساختی را به مردم متوقف کند تا نتوانیم آن خدمت رسانی لازم را در شرایط مقتضی به مردم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در لایه آخر زمانی‌که خدمت رسانی متوقف شد دشمن تلاش می‌کند با جنگ شناختی عملیات وسیع خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی خارج شدت دهد و ضعف‌های دولت را در ارائه خدمات به مردم بزرگ نمایی کند و مردم را به صحنه بیاورد.

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: امروز ما تمامی این لایه‌ها را در تهدید‌های ترکیبی دشمن مشاهده می‌کنیم که سه عنصر اصلی دولت، مردم و زیرساخت است و در تاب آوری ملی بصورت تهدید ترکیبی خود را نشان می‌دهد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر