کد خبر: ۱۰۸۴۴
۰۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵
برخی از نیرو‌های ارتش روسیه به دلیل تلاش برای عقب‌نشینی و به دستور فرماندهان نظامی این کشور مجازات و اعدام شده‌اند.

یک مقام ارشد کاخ سفید می‌گوید روسیه سربازانی را که سعی در عقب‌نشینی از حملات در شرق اوکراین دارند، اعدام می‌کند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز؛ جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری با اشاره به این موضوع همچنین اضافه کرد که نیرو‌های بسیج شده روسیه به مانند آنچه در حمله زمستانی سال گذشته مشاهده شد، فاقد تجهیزات و آمادگی لازم برای نبرد و هچنین آموزش ندیده هستند.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین اضافه کرد که برخی از نیرو‌های ارتش روسیه در نزدیکی آودیئیفکا در استان دونتسک به دلیل تلاش برای عقب‌نشینی و به دستور فرماندهان نظامی این کشور مجازات و اعدام شده‌اند.

آمریکا: روسیه سربازانی را که از جبهه فرار می‌کنند، اعدام می‌کند

نیرو‌های روسیه و اوکراین از اواسط اکتبر درگیر نبرد شدیدی در نزدیکی این شهر بوده‌اند. گمان می‌رود که روسیه در این عملیات متحمل تلفات سنگینی شده باشد. برآورد اوکراین این است که تعداد تلفات روسی در اطراف شهر آودیئیفکا ۵ هزار نفر بوده است در حالی که ایالات متحده می‌گوید روسیه دست‌کم ۱۲۵ خودروی زرهی و تجهیزاتی به ارزش بیش از گردان را در این عملیات از دست داده است.

سخنگوی ارتش اوکراین نیز گفت که نیرو‌های روسی از حمله به مواضع اوکراین در نزدیکی آودیئیفکا به دلیل تلفات سنگین خودداری می‌کنند و در برخی واحد‌ها شورش‌هایی رخ داده است.

جان کربی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ضعف‌های ارتش روسیه اضافه کرد: «به نظر می‌رسد که روسیه از تاکتیک‌هایی استفاده می‌کند که ما آن را موج انسانی می‌نامیم، به این معنا که آن‌ها توده‌هایی از سربازان ضعیف را مستقیما به میدان جنگ می‌فرستند.»

آقای کربی در ادامه افزود: «بدون تجهیزات مناسب، بدون رهبری، بدون منابع، بدون حمایت جای تعجب نیست که نیرو‌های روسی از روحیه ضعیف رنج می‌برند.»

تصرف آودیئیفکا که در نزدیکی شهر دونتسک تحت اشغال روسیه قرار دارد، به نیرو‌های روسی اجازه می‌دهد تا خط مقدم را به عقب برانند و پیشروی بیشتر به منطقه دونتسک را برای نیرو‌های اوکراینی دشوارتر می‌کند. آودیئیفکا توسط ۳۰ هزار نفر ساکن آن رها شده است، زیرا نیرو‌های روسی به حملات خود ادامه می‌دهند. اوایل این هفته، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، وضعیت را در این منطقه بسیار سخت توصیف کرده بود.

روز پنجشنبه، ایالات متحده یک بسته کمک نظامی جدید به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار برای اوکراین را اعلام کرد که شامل توپخانه و مهمات سلاح‌های کوچک و همچنین سلاح‌های ضد تانک است. با این حال، کمک‌های آتی به اوکراین پس از انتخاب مایک جانسونِ جمهوری‌خواه به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده مورد تردید است. آقای جانسون که از جناح راست حزب جمهوری‌خواه به این سمت رسیده مخالف کمک بیشتر ایالات متحده به اوکراین است و قبلاً از اصلاحیه‌هایی برای جلوگیری از آن حمایت کرده است.

ایالات متحده بزرگترین کمک کننده نظامی به اوکراین است که تاکنون بیش از ۴۶ میلیارد دلار به اضافه ده‌ها میلیارد کمک مالی و بشردوستانه هزینه کرده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر